Tragiczny wypadek w rejonie kopalni odkrywkowej. Nie żyje 47-letni motocyklista

i

Autor: KPP Pajęczno

Tragiczny wypadek w rejonie kopalni odkrywkowej. Nie żyje 47-letni motocyklista

2022-07-06 13:21

Policjanci z Pajęczna (Łódzkie) pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności śmiertelnego wypadku, do którego doszło w Kolonii Chabielice w rejonie kopalni odkrywkowej. Na drodze wewnętrznej motocyklista zderzył się z ładowarką. 47-latek z obrażeniami ciała trafił do lekarza. Niestety, pomimo wysiłków lekarzy zmarł.

1 lipca około godziny 6 w miejscowości Kolonia Chabielice w rejonie kopalni odkrywkowej doszło do tragicznego zdarzenia.

- Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, iż 28-letni mieszkaniec Bełchatowa kierujący ładowarką caterpillar, na skrzyżowaniu dróg wewnętrznych nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu 47-letniemu mieszkańcowi gminy Rząśnia kierującemu motocyklem romet i doprowadził do zderzenia pojazdów. Na skutek wypadku motocyklista odniósł obrażenia i trafił do szpitala - informują policjanci z KPP w Pajęcznie. 

Niestety, pomimo wysiłków lekarzy 47-latek zmarł. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że kierujący rometem nie posiadał uprawnień do kierowania motocyklem. Operator ładowarki był trzeźwy. 

Mundurowi po raz kolejny apelują o ostrożność i przestrzeganie przepisów. 

Chcesz poinformować o trudnej sytuacji w twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy. Pisz do nas na: online@grupazpr.pl

Sonda
Czy jesteś za wprowadzeniem obowiązkowego ubezpieczenia OC dla rowerzystów?
Slalom totalnie pijanego Ukraińca na małopolskiej drodze. Wiózł 7-letniego syna!