Bójka w bełchatowskiej emzetce. Reakcja kierowcy była błyskawiczna!

i

Autor: RR

Bójka w bełchatowskiej emzetce. Reakcja kierowcy była błyskawiczna!

2023-02-22 14:40

Bójka w miejskim autobusie w Bełchatowie. Dwaj nietrzeźwi pseudokibice napadli na 20-latka. Dzięki błyskawicznej reakcji kierowcy pojazdu, napastnicy szybko wpadli w ręce straży miejskiej.

Do bójki, w której uczestniczyło trzech młodych mężczyzn doszło we wtorek wieczorem podczas kursu jednego z autobusów MZK. Kierowca nie zawahał się zareagować, kiedy zobaczył, że dwóch agresorów okłada 20-latka. Przejeżdżając przez jedno z rond na ulicy Staszica zauważył radiowóz Straży Miejskiej. W tej sytuacji zatrzymał prowadzony przez siebie autobus, zamknął drzwi, by agresorzy nie uciekli i dał sygnał mundurowym, że potrzebuje pomocy.

Strażnicy natychmiast włączyli światła alarmowe i podjęli interwencję. Okazało się, że w autobusie rozpoczęła się bójka między młodymi mężczyznami. Dwaj agresywni napastnicy zostali przez strażaków od razu wyprowadzeni z autobusu. 20-latek, który został zaatakowany nie chciał pomocy medycznej, choć miał obrażenia twarzy, niemniej jednak odmówił interwencji medyków. Poszkodowany został pouczony o przysługujących mu prawach. Natomiast dwóch agresorów zostało przewiezionych przez strażników do komendy policji celem sprawdzenia czy nie są osobami poszukiwanymi. Obaj zostali ukarani mandatami w najwyższej możliwej kwocie za zakłócanie porządku - relacjonuje Piotr Barasiński, komendant Straży Miejskiej w Bełchatowie.

Napastnicy w wieku 22 i 34 lat zostali ukarani mandatami w wysokości 500 złotych. Obaj byli nietrzeźwi. Przyznali się do ataku na młodszego mężczyznę.

- Wszystko wskazuje na to, że była to bójka na tle kibicowskich porachunków. Jednak niezależnie od powodów, chcemy podziękować kierowcy autobusu MZK, który wykazał się odpowiedzialnością i szybką reakcją na zaistniałą sytuację - dodaje Piotr Barasiński. Przypomina, że w miejskich autobusach znajduje się monitoring, który może służyć jako dowód w sprawie. 

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z twojej okolicy!

Sonda
Czy w szkole czułaś/czułeś się bezpiecznie?
Zatrzymanie pary z narkotykami w Rawiczu. W aucie mężczyzny kilogram amfetaminy