Burze oszczędziły Bełchatów, ale narobiły trochę szkód w regionie. Strażacy podsumowali działania

i

Autor: PSP Bełchatów

Burze w Łódzkiem. Nawałnice oszczędziły Bełchatów, ale narobiły trochę szkód w regionie. Strażacy podsumowali działania

2021-06-23 15:14

Ponad 130 razy interweniowali wczoraj strażacy z powodu burz, które przeszły nad regionem łódzkim. Najwięcej pracy mieli w powiatach wieluńskim, kutnowskim i łęczyckim. A jak wyglądała sytuacja w powiecie bełchatowskim? Więcej szczegółów w tym artykule.

Wczorajsze burze, które przeszły nad Polską nie oszczędziły województwa łódziego. Strażacy wyjeżdżali do akcji 135 razy, a interwencje przede wszystkim dotyczyły wiatrołomów, podtopień a także uszkodzonych budynków. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Burze przeszły też nad Bełchatowem, ale jak się okazało - nie wyrządziły tu większych szkód. Strażacy uczestniczyli w 7 interwencjach na terenie powiatu bełchatowskiego. Najwięcej pracy mieli po ulewie w Zelowie.

- Tam doszło do zalania placu na terenie szkoły przy ulicy Kilińskiego. Poza tym nasze interwencje dotyczyły zalanych posesji, piwnic i dróg. Odnotowaliśmy też jedno złamane drzewo w miejscowości Czarny Las oraz zerwaną linię energetyczną na terenie miejscowości Nowa Wola - informuje Michał Wieczorek z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Bełchatowie.

Niewykluczone, że w tym tygodniu pojawią się kolejne burze, dlatego strażacy przypominają, aby zabezpieczyć swoje mienie.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w twojej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Pisz do nas na: online@grupazpr.pl

QUIZ. Kultowe cytaty z "Misia"! Zdobycie 10/10 punktów to wielka sztuka

Pytanie 1 z 10
Panie! Tu nie jest salon damsko-męski! Tu jest kiosk RUCH-u! Ja tu ... mam!
Sąd uniewinnił komendantów obozu w Suszku