Bełchatów areną młodzieżowej olimpiady w piłce siatkowej

i

Autor: Urząd Miasta Bełchatowa

Bełchatów areną młodzieżowej olimpiady w piłce siatkowej

2021-06-22 15:09

Historia i siatkarskie tradycje zobowiązują. Bełchatów jest gospodarzem ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w piłce siatkowej. O miano najlepszej drużyny w Polsce rywalizują reprezentacje 16 województw.

XXVII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w sportach halowych - Łódzkie 2021 to jedno z największych wydarzeń sportowych młodych sportowców. Gospodarzem wydarzenia jest województwo łódzkie, a otwarcie olimpiady odbyło się 21 czerwca w hali Energia w Bełchatowie.

- To dla nas zaszczyt, że możemy Was gościć w naszym mieście. Miejsce inauguracji nie jest przypadkowe. To właśnie w tu w hali Energia trenuje i rozgrywa swoje mecze najbardziej utytułowany polski zespół w piłce siatkowej – Skra Bełchatów, która jest dumą i sportową wizytówką naszego miasta. Znajdujemy się w hali o nazwie Energia. Dlatego wszystkim zawodnikom życzę dobrej energii, dobrych emocji, wielu sukcesów i zdrowej, sportowej rywalizacji. Powodzenia! – powiedziała podczas otwarcia Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży prezydent Mariola Czechowska.

Mecze rozgrywane są na dwóch bełchatowskich halach: widowiskowo-sportowej oraz Energii, gdzie na co dzień grają i trenują siatkarze Skry Bełchatów. Od 21 do 23 czerwca będą tam rywalizować reprezentacje wszystkich województw w Polsce.

W olimpijskich rozgrywkach nie zabrakło bełchatowskiego akcentu. W składzie reprezentacji województwa łódzkiego jest bełchatowianin Krzysztof Pietruszewski, który na co dzień trenuje w EKS – Skra Bełchatów.

Cała olimpiada potrwa do 31 sierpnia. Weźmie w niej udział ponad 4 tys. sportowców. Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży to Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych. W tej kategorii wiekowej (10-17 lat) zostaną wyłonieni najlepsi zawodnicy i zawodniczki Polski w 18 sportach halowych uwzględniając podział na sporty kobiet i mężczyzn.

Młodzi sportowcy będą ze sobą rywalizować między innymi w takich dyscyplinach jak badminton, piłka siatkowa, tenis stołowy, boks, piłka ręczna, szermierka, zapasy. Olimpiada będzie rozgrywana w dziesięciu miastach naszego regionu, w Bełchatowie, Uniejowie, Łasku, Łodzi, Pabianicach, Rawie Mazowieckiej, Wieluniu, Piotrkowie Trybunalskim, Spale i Tuszynie.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z twojej okolicy!

Sonda
Polska - Szwecja Euro 2020: kto wygra?
Raport z Sopotu. Ostatni trening przed Szwecją