Był poszukiwany przez sąd. Zgubiły go... perfumy. 27-letni bełchatowianin trafił prosto za kratki

i

Autor: KPP Bełchatów

Był poszukiwany przez sąd. Zgubiły go... perfumy. 27-letni bełchatowianin trafił prosto za kratki

2021-05-12 16:16

Policjanci z Bełchatowa złapali złodzieja perfum, które ukradł pół roku wcześniej. Jak się okazało, 27-latek był ścigany przez wymiar sprawiedliwości. Po zatrzymaniu trafił prosto za kratki.

Pod koniec 2020 roku bełchatowscy policjanci zostali zawiadomieni o kradzieży sklepowej, z drogerii na terenie miasta. Zgłaszający podał, że łupem złodzieja padły perfumy, a wartość strat oszacował na ponad 800 złotych. Sprawcę zarejestrowały kamery sklepu. Niezauważony przez obsługę marketu dwukrotnie wynosił łup w swoim plecaku.

- Funkcjonariusze po analizie zapisu monitoringu ustalili, że podejrzewanym jest 27-latek, dobrze znany miejscowej policji z jego wcześniejszej przestępczej działalności. Był już notowany między innymi za rozbój. W czasie prowadzonego dochodzenia okazało się, że jest on również sprawcą innych kradzieży sklepowych. Bełchatowianin nie przebywał w miejscu zamieszkania. Ukrywał się przed organami ścigania. Poszukiwany był przez sąd do odbycia kary pozbawienia wolności za przestępstwa przeciwko mieniu - podają policjanci z KPP w Bełchatowie.

W ręce kryminalnych wpadł 11 maja. Na widok funkcjonariuszy próbował ucieczki.

- W czasie zatrzymania stawiał opór, był agresywny. Szybko  trafił do policyjnej celi. Usłyszał już zarzut  kradzieży, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Tym razem podejrzany działał w warunkach recydywy, co oznacza, że grozi mu surowszy wymiar kary. Dodatkowo śledczy rozliczyli go za kradzieże sklepowe, które wypełniają znamiona wykroczenia - dodają mundurowi.

27-latek najbliższy czas ponad 2 lat spędzi za kratami odbywając karę pozbawienia wolności.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z twojej okolicy!

Czy rozpoznasz te gwiazdy po zdjęciu z dzieciństwa?

Pytanie 1 z 10
Kim jest ta gwiazda? Znasz ją dobrze z telewizji, ale ma także talent wokalny:
Patrycja Kazadi
Czy dzieci powinny być zaszczepione przeciw COVID 19? SuperNova w samo południe