Chciał okraść sklep, ale nie wiedział, że obok zakupy robi policjantka. Złodziej nie miał szans

i

Autor: RR

Chciał okraść sklep, ale nie wiedział, że obok zakupy robi policjantka. Złodziej nie miał szans

2022-01-19 13:45

Policjantem jest się zawsze, nie tylko na służbie. Pokazała to funkcjonariuszka z Bełchatowa, która w czasie wolnym od pracy zatrzymała sklepowego złodzieja. Towar wrócił na półki, a zatrzymany 36-latek będzie się teraz tłumaczył przed sądem.

Do zdarzenia doszło 15 stycznia około godz. 11 na terenie jednego z bełchatowskich marketów. Policjantka z bełchatowskiej komendy była po służbie i robiła zakupy.

- W pewnym momencie usłyszała krzyk pracownicy sklepu. Kobieta na kamerach monitoringu zaobserwowała mężczyznę, który zapakował do swojego plecaka artykuły spożywcze i nie płacąc za towar przeszedł przez linię kas. Policjantka natychmiast zareagowała. Pobiegła za mężczyzną i ujęła go obok sklepu. Sprawcą kradzieży był 36-letni mężczyzna, który został przekazany patrolowi policji wezwanemu na miejsce - relacjonują mundurowi z KPP w Bełchatowie. 

Okazało się, że 36-latek próbował wynieść towar o wartości blisko 300 zł. Dzięki błyskawicznej reakcji policjantki, mężczyzna został zatrzymany, a odzyskane mienie trafiło na półki sklepowe. 

Teraz będzie się tłumaczył przed sądem. Grozi mu kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w twojej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Pisz do nas na: online@grupazpr.pl

Sonda
Czy dodatek osłonowy to dobry pomysł?
Pobili mnie w sklepie. Kazali milczeć.