Złodziejski duet z zarzutami. Kradzieży quada zapobiegł czujny pies!

i

Autor: Pixabay (zdjęcie poglądowe)

Złodziejski duet z zarzutami. Kradzieży quada zapobiegł czujny pies!

2022-01-18 14:17

Pies jest nie tylko przyjacielem człowieka, ale też strażnikiem domostwa i dobytku. W Oleśniku pod Bełchatowem złodzieje chcieli ukraść quada, ale przeszkodził im czujny pies, który głośnym szczekaniem obudził właścicielkę. Złodziejski duet szybko wpadł w ręce policji.

W nocy 14 stycznia bełchatowscy policjanci otrzymali zgłoszenie o usiłowaniu kradzieży z włamaniem w miejscowości Oleśnik na terenie gminy Bełchatów. Kobieta poinformowała, że po godzinie 1.00 obudziło ją szczekanie psa, a następnie usłyszała hałasy dobiegające z budynku gospodarczego.

- Zauważyła wówczas dwie osoby, które z garażu wyprowadzały quada. Rozpoznała je jako mieszkańców sąsiedniej miejscowości. Przestępczy duet, spłoszony postawą pokrzywdzonej, ostatecznie uciekł, swój łup pozostawiając na podwórku. Zgłaszająca podała też, że furtka na teren posesji, która była zamknięta na klucz, została zdjęta z zawiasów - informują funkcjonariusze z KPP w Bełchatowie. 

Właścicielka wskazała miejsce zamieszkania podejrzanych, a mundurowi złożyli im wizytę.  47-letnia mieszkanka gminy Bełchatów oraz jej 36-letni partner szybko trafili do policyjnego aresztu. Usłyszeli zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem, za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Okazało się też, że mężczyzna był w przeszłości notowany za konflikty z prawem.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z twojej okolicy!

Sonda
Zgubiłeś kiedyś coś cennego?
Zapadająca się podłoga