Chuligani w kominiarkach dotkliwie pobili 20-latka. Do ataku doszło na jednym z osiedli w Bełchatowie

i

Autor: RR

Chuligani w kominiarkach dotkliwie pobili 20-latka. Do ataku doszło na jednym z osiedli w Bełchatowie

2022-04-26 14:24

Zarzut pobicia na tle chuligańskim usłyszało czterech mężczyzn, którzy w kominiarkach zaatakowali 20-latka. Do napadu doszło na jednym z osiedli w Bełchatowie. Mężczyźni w wieku od 18 do 32 lat odpowiedzą teraz przed sądem.

O pobiciu 20-letniego mężczyzny policjanci zostali zawiadomieni 23 kwietnia 2022 roku około godz. 21.30. Wówczas do bełchatowskiej komendy policji zgłosił się pokrzywdzony, który oświadczył, że przed chwilą został zaatakowany przez 4 mężczyzn. Zdarzenie miało miejsce na ulicy Targowej w Bełchatowie.

- Pokrzywdzony miał obrażenia głowy oraz inne ślady świadczące, że został dotkliwie pobity. Podał, że sytuacja była dynamiczna, napastnicy zadawali mu uderzenia pięściami oraz kopali go po całym ciele. Po wszystkim agresorzy zostawili go leżącego na ziemi, a sami uciekli. Zgłaszający podał, że napastnicy byli zamaskowani, na głowach mieli założone kominiarki - informują bełchatowscy policjanci. 

Do ustalenia sprawców napaści zostali skierowani policjanci z wydziału kryminalnego, którzy wytypowali podejrzewanego 18-latka i złożyli mu wizytę.

- Wkrótce okazało się, że na teren jego posesji wjechał seat, w którym siedziało kilku mężczyzn. Na widok kryminalnych pasażer siedzący z tyłu wyskoczył z auta i próbował ucieczki, jednak funkcjonariusze szybko ją udaremnili. Okazało się, że 18-letni podejrzewany uciekając porzucił kominiarkę oraz rękawice - dodają funkcjonariusze. 

W sprawie zostało zatrzymanych czterech mężczyzn w wieku od 18 do 32 lat. Zgromadzone w sprawie materiały dowodowe pozwoliły na przedstawienie im zarzutów dotyczących udziału w pobiciu na tle chuligańskim. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w twojej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Pisz do nas na: online@grupazpr.pl

Sonda
Czy nastolatkowie powinni ponieść karę za bójkę w szkole?
Na czerwonym świetle, po chodniku… Pośpiech kosztował go krocie