Ciężki sprzęt wjechał na ulicę Czyżewskiego. Remont drogi idzie pełną parą

i

Autor: Starostwo Powiatowe w Bełchatowie

Ciężki sprzęt wjechał na ulicę Czyżewskiego. Remont drogi idzie pełną parą

2022-11-03 13:11

Trwają intensywne prace związane z przebudową ulicy Czyżewskiego w Bełchatowie. Mowa o odcinku między ulicami Staszica i Dąbrowskiego, który jest zamknięty dla kierowców. Prace w tym miejscu powinny potrwać kilka tygodni.

Trwa przebudowa fragmentu ulicy Czyżewskiego w Bełchatowie. Od 31 października droga na odcinku od Staszica do Dąbrowskiego została zamknięta i w tym rejonie miasta obowiązuje tymczasowa organizacja ruchu. Wszystko po to, aby prace szły szybko i sprawnie. 

- Póki co trwa frezowanie nawierzchni, w związku z czym ulica jest zamknięta dla ruchu pojazdów. Już niedługo, bo za trzy tygodnie - ul. Czyżewskiego w Bełchatowie na odcinku od ul. Staszica do ul. Dąbrowskiego, będzie jak nowa - informuje powiat bełchatowski, który realizuje tę inwestycję wspólnie z miastem. 

Roboty obejmą frezowanie starego asfaltu, wymianę włazów i pokryw studni kanalizacji sanitarnej oraz deszczowej, a na końcu położenie nowej nawierzchni. Remont odcinka ulicy Czyżewskiego pochłonie blisko 830 tysięcy złotych.

W związku z nową organizacją ruchu kierowcy muszą korzystać z objazdów. Zmianie uległy też trasy kilku emzetek, dotyczy to linii: 2,4,5,6 i 7.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w twojej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Pisz do nas na: online@grupazpr.pl 

Sonda
Czy państwo powinno zadbać o osoby wykluczone komunikacyjnie?
Marek Zuber: "Rząd nie walczy z inflacją, to bzdura kompletna, którą politycy powielają" [Express Biedrzyckiej]