Ciężkie maszyny wjechały do parku w Bełchatowie. Zakres robót jest spory

i

Autor: Urząd Miasta w Bełchatowie

Ciężkie maszyny wjechały do parku w Bełchatowie. Zakres robót jest spory

2022-09-14 15:09

Kolejny park w Bełchatowie zmieni swoje oblicze. Ruszyła modernizacja parku im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego na osiedlu Dolnośląskim. Renowacja tego miejsca pochłonie ponad 1,3 mln złotych. Jaki jest zakres prac? Więcej szczegółów w tym artykule.

Park Jeziorańskiego, znajdujący się na os. Dolnośląskim w pobliżu Miejskich Kortów Tenisowych, przechodzi kolejną metamorfozę. Przez najbliższe miesiące miasto będzie remontować jego infrastrukturę. Zakres robót jest szeroki. Modernizowane będą dwa boiska, które zyskają nową nawierzchnię, piłkochwyty i zestawy do koszykówki. Pojawi się też dodatkowe oświetlenie. Natomiast w miasteczku rowerowym wykonane będzie nowe oznakowanie – mowa zarówno o pionowym, jak i poziomym.

Nową jakość zyska też znajdujący się w parku plac zabaw. Pojawią się w nim nowe urządzenia, m.in. huśtawka wahadłowa, trampoliny, zestaw ze zjeżdżalnią, tunelem i mini ścianką wspinaczkową. Wszystko zamontowane zostanie na bezpiecznej dla dzieci nawierzchni poliuretanowej, która amortyzuje ewentualny upadek. Prace obejmą też parkowe alejki. Główna – prowadząca od kortów tenisowych w stronę placu zabaw – zostanie wyłożona nową kostką brukową. Modernizacja parku przewiduje również wymianę przyłączy w fontannie, pielęgnację zieleni i nasadzenia, a także montaż nowych ławek i koszy. Inwestycja pochłonie 1 mln 350 tys. zł.

- Pierwsze roboty w parku Jeziorańskiego już ruszyły. Chcemy zdążyć ze wszystkimi pracami przed sezonem zimowym. Liczymy, że jeszcze w tym roku bełchatowianie będą mogli cieszyć oko nową aranżacją tego miejsca - mówi Zbigniew Pożycki, dyrektor Wydziału Inżynierii i Zieleni Miejskiej w Urzędzie Miasta Bełchatowa.

Pod koniec ubiegłego roku miasto wymieniło już parkowe oświetlenie. Zdemontowane zostały stare słupy, a w ich miejsce postawiono 60 nowych lap wyposażonych w nowoczesne, dające kierunkowe światło, oprawy. Oświetlają one alejki oraz znajdujące się w parku boiska.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z twojej okolicy!

Sonda
Czy termin wyborów powinien być przesunięty?
Poważny wypadek z udziałem hulajnogi