Czarna seria na A1 w Łódzkiem. Dwa śmiertelne wypadki w jeden dzień

i

Autor: KMP Piotrków Trybunalski

Czarna seria na A1 w Łódzkiem. Dwa śmiertelne wypadki w jeden dzień

2022-07-01 11:19

Dziś doszło do dwóch śmiertelnych wypadków na autostradzie A1 w Łódzkiem. Nie żyją 48 i 59-letni kierowcy. To kolejne tragiczne informacje z tej drogi. W ciągu zaledwie dwóch dni zginęły tam trzy osoby.

Dziś do pierwszego śmiertelnego wypadku doszło ok. 8.40 na wysokości Adolfinowa na 362,7 km na jezdni w kierunku Gdańska, niedaleko miejsca, w którym wczoraj doszło do karambolu. Samochód osobowy wjechał pod stojącą ciężarówkę.

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem osobowym marki volkswagen passat nie zachował ostrożności i wjechał w tył pojazdu ciężarowego marki MAN z naczepą, który stał na pasie w wyniku awarii. Jak ustalili policjanci, pojazd ciężarowy miał włączone światła awaryjne oraz trójkąt ostrzegawczy. W wyniku tego zdarzenia śmierć na miejscu poniósł 48-letni kierowca volkswagena - mówi Izabela Gajewska z piotrkowskiej policji.  

Aktualnie przejazd w kierunku Gdańska jest zablokowany. Policja kieruje objazdem na DK91 przez Kamieńsk i Piotrków Trybunalski. Przejazd w stronę Katowic odbywa się normalnie.

Do drugiego wypadku doszło w podobnym czasie na 344 km między węzłami Tuszyn i Piotrków Trybunalski Zachód. Kierowca ciężarówki jadącej w kierunku Katowic prawdopodobnie zasłabł i wjechał w barierki. 

- Pomimo reanimacji 59-letni kierowca poniósł śmierć na miejscu - informuje rzecznik piotrkowskiej policji. 

Przypomnijmy, że wczoraj doszło do śmiertelnego wypadku na A1 między Piotrkowem Trybunalskim i Kamieńskiem. 

Chcesz poinformować o trudnej sytuacji w twoim mieście lub okolicy? Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy. Pisz do nas na: online@grupazpr.pl

Sonda
Co sądzisz o decyzji władz Uniwersytetu Warszawskiego?
Nowy Skarbiec Koronny na Wawelu