Dostał od kolegi kartę płatniczą, ruszył na zakupy i... zniknął. 21-latkowi z Bełchatowa grozi do 10-lat więzienia

i

Autor: Pixabay

Dostał od kolegi kartę płatniczą, ruszył na zakupy i... zniknął. 21-latkowi z Bełchatowa grozi do 10-lat więzienia

2021-03-22 15:41

Policjanci z Bełchatowa zatrzymali 21-latka, który za zakupy płacił przywłaszczoną kartą płatniczą swojego kolegi. W ten sposób włamał się na konto bankowe właściciela. Teraz nieuczciwy bełchatowianin stanie przed sądem.

18 marca mieszkaniec Bełchatowa poinformował policję, że znajomy przywłaszczył jego portfel z dowodem osobistym i kartą płatniczą. Zdarzenie miało miejsce 15 marca. Tego dnia mężczyźni planowali napić się piwa. Znajomy nie dysponował środkami finansowymi, więc mężczyzna przekazał mu swój portfel. I wtedy zaczęły się kłopoty...

- Umówili się, że kolega rowerem podjedzie do pobliskiego sklepu i zaraz wróci z alkoholem. Okazało się jednak, że nieuczciwy kompan zniknął. Pokrzywdzony próbował skontaktować się z nim telefonicznie, ale bezskutecznie. Wtedy pokrzywdzony sprawdził historię konta. Okazało się, że jego kartą bankomatową było wykonanych kilka zbliżeniowych transakcji płatniczych. W takiej sytuacji pokrzywdzony szybko zabezpieczył pozostałe środki finansowe tak aby złodziej nie miał do nich dostępu - informują funkcjonariusze z KPP w Bełchatowie.

Bełchatowscy policjanci dotarli do miejsca, gdzie dokonano płatności. 21- letniego sprawcę zatrzymali w jego mieszkaniu.

- W rozmowie z policjantami od razu przyznał się. Wyjaśnił, że kiedy już nie mógł wykonywać dalszych transakcji zbliżeniowych wyrzucił kartę razem z portfelem aby zapomnieć o sprawie - dodają stróże prawa z Bełchatowa.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Odpowie za przestępstwa przywłaszczenia i kradzieży z włamaniem. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Policja apeluje - bądź ostrożny!

Mundurowi przypominają, aby być ostrożnym. Utrata karty płatniczej szybko może zostać wykorzystana przez nieuczciwe osoby. Ważne jest, aby na bieżąco kontrolować stan swojego konta bankowego. W przypadku pojawienia się w historii konta transakcji, których nie dokonaliśmy, natychmiast należy zabezpieczyć pozostałe środki finansowe, poinformować bank oraz zastrzec swoją kartę.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z twojej okolicy!

Sonda
Czy regularnie opłacasz swoje rachunki?
Wyrok dla kierowcy śmieciarki