Szpital w Bełchatowie: Nie chcą szczepionki AstraZeneca. Ile osób zrezygnowało?

i

Autor: Pixabay

Szpital w Bełchatowie: Nie chcą szczepionki AstryZeneki. Ile osób zrezygnowało?

2021-03-19 16:23

Coraz więcej osób rezygnuje z przyjęcia szczepionki firmy AstraZeneca. Tak jest m.in. w szpitalu w Bełchatowie. Dotyczy to przede wszystkim nauczycieli, ale już dołącza do nich część medyków, którzy nie chcą być szczepieni właśnie tym preparatem.

Od pewnego czasu trwa zamieszanie związane ze szczepionką AstraZeneca. Po doniesieniach, że u niektórych zaszczepionych nią osób stwierdzono obecność zakrzepów we krwi, kolejne kraje informowały, że wstrzymują szczepienia tym preparetem.

W czwartek, 18 marca Europejska Agencja Leków zapewniła, że szczepionka jest bezpieczna i efektywna. Czy ta informacja przekona pacjentów, którzy mają przyjąć szczepionkę AstryZeneki? Czas pokaże. Nie zmienia to faktu, że w ostatnich dniach, także wśród Polaków pojawiły się duże obawy i zaczęli rezygnować ze szczepień. Tak było również w Bełchatowie.

Jak udało nam się ustalić, w bełchatowskim szpitalu w ostatnim czasie ze szczepionki AstryZeneki zrezygnowała 1/5 pacjentów, którym dedykowany był ten preparat. Zdecydowaną większość stanowili nauczyciele.

- Po doniesieniach medialnych na temat zgonów ruszyło to już lawinowo. Informowali, że zaczekają, na razie rezygnują lub chcą sobie przełożyć - mówi Anna Krystek, koordynatorka szczepień przeciwko COVID-19 w Szpitalu Wojewódzkim im. Jana Pawła II w Bełchatowie, która dodaje, że dotyczy to pierwszej dawki szczepionki.

Nauczyciele zaczęli rezygnować, ale nie tylko oni. Ze szczepień AstrąZeneką wycofują się już pierwsze osoby z grupy 0, czyli pracownicy medyczni i niemedyczni.

- Też mamy dużo osób, które mówią "jeśli to jest AstraZeneca, to nie, dziękuję, nie będę się szczepił" - dodaje Anna Krystek i zaznacza, że niewykorzystane szczepionki AstryZeneki poczekają na inne grupy pacjentów.

W szpitalu w Bełchatowie cały czas trwają też szczepienia preparatem Pfizer, dedykowanym głównie seniorom. W tym przypadku żadnych rezygnacji nie było.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w twojej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Pisz do nas na: online@grupazpr.pl

Sonda
Gdzie przeniesiesz swoje oszczędności z OFE?
Trwałość, estetyka i ekologia – jak projektować nawierzchnie zewnętrzne?