Dwaj bracia pijani jechali autem. Jeden z nich stracił prawko za alkohol zaledwie... dwa dni wcześniej!

i

Autor: RR

Dwaj bracia pijani jechali autem. Jeden z nich stracił "prawko" za alkohol zaledwie... dwa dni wcześniej!

2021-05-04 16:02

Jechał na "podwójnym gazie" pomóc bratu, który po pijanemu wjechał do rowu. Razem mieli ponad 3,5 promila alkoholu. Mężczyźni w wieku 23 i 26 lat wpadli w Żłobnicy niedaleko Bełchatowa. Usłyszeli już zarzuty.

2 maja w godzinach wieczornych policjanci z posterunku w Klukach zostali wysłani do miejscowości Żłobnica, gdzie przy ulicy Milenijnej kierowca audi wpadł do rowu. Okazało się, że kierowca miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Szybko wyszło też na jaw, że ma więcej grzechów na sumieniu.

- Mężczyzna był już zatrzymany dwa dni wcześniej również za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości. Wówczas stracił uprawnienia do kierowania pojazdami, a postępowanie w tej sprawie jest w toku - informują policjanci z KPP w Bełchatowie.

Nieodpowiedzialnemu kierowcy towarzyszył równie nietrzeźwy 23-letni brat, który wydmuchał ponad 1,5 promila.

- Okazało się, że mężczyzna ten na miejsce zdarzenia przyjechał swoim samochodem, który ostatecznie zaparkował na pobliskim parkingu. Na miejsce przyszedł pieszo, aby pomóc bratu wyciągnąć auto z rowu - dodają policjanci.

Dzięki interwencji świadków zdarzenia obaj nieodpowiedzialni kierowcy zostali zatrzymani. 26-latek po raz kolejny usłyszał zarzut kierowania autem w stanie nietrzeźwości. 23-latek odpowie za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości i w okresie obowiązującego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Grozi za to do 5 lat więzienia.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z twojej okolicy!

Sonda
Czy luzowanie obostrzeń powinno następować szybciej?
Spot Radia Supernova