Rowerem elektrycznym do seniora. Opiekunki z Zelowa idą z duchem czasu!

i

Autor: Urząd Gminy Zelów

Rowerem elektrycznym do seniora. Opiekunki z Zelowa idą z duchem czasu!

2021-04-30 13:27

Do tej pory dojeżdżały do seniorów tradycyjnymi rowerami, teraz przesiadły się na elektryczne. Mowa o opiekunkach z Zelowa, które od niedawna korzystają z jednośladu z dodatkowym napędem. Powód? Pracowniczki Miejsko-Gminnego Ośrodek Pomocy Społecznej w Zelowie codziennie muszą pokonywać spore odległości.

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Zelowie w ramach projektów unijnych zakupił łącznie 5 rowerów elektrycznych. Jednoślady ułatwiają dojazd do podopiecznych, a tym samym poprawiają jakość pracy opiekunek.

- Dobrze mi się dojeżdża rowerem elektrycznym - przyznaje Anna Chęcińska, jedna z opiekunek. - Codziennie pokonuję dystans ok 40 kilometrów, więc taki rower ułatwia mi dojazd do klientów i skraca czas ten czas w porównaniu z rowerem klasycznym. Jest się znacznie szybciej na miejscu, a po drodze można odpocząć - dodaje.

Teraz opiekunki są bardziej mobilne, a swoją energię mogą spożytkować przy opiece nad potrzebującymi.

Warto przypomnieć, że Zelów od lat słynie z rowerów. Bez zbędnej przesady można powiedzieć, że to najpopularniejszy środek lokomocji w tym mieście, czym wyróżnia się na tle całego powiatu bełchatowskiego.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w twojej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Pisz do nas na: online@grupazpr.pl

Sonda
Co sądzisz o zachowaniu księdza z Wielkopolski?
Jan R. pobił pięściami strażników z Jasnej Góry