Dzieci z Bełchatowa pobiegły dla Niepodległej. Ponad 200 uczniów wzięło udział w 18. edycji Biegu Niepodległości [AUDIO]

i

Autor: RR

Dzieci z Bełchatowa pobiegły dla Niepodległej. Ponad 200 uczniów wzięło udział w 18. edycji Biegu Niepodległości [AUDIO]

2021-11-09 15:02

Na tych zawodach liczył się nie tylko wynik. Dzieci z Bełchatowa pobiegły dziś dla Niepodległej. Na starcie przy bełchatowskim muzeum pojawiło się ponad 200 uczniów z miejscowych szkół. Była to już 18. edycja tego wydarzenia.

Ten bieg to już w Bełchatowie tradycja. Po raz 18. miasto zorganizowało Bełchatowski Bieg Niepodległości. Jak zwykle cieszył się dużym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży z Bełchatowa. Tym razem na linii startu pojawiło się ponad 200 uczniów. Humory im dopisywały, i co ważne, to nie był dla nich zwyczajny bieg. 

- Biorąc w nim udział można w fajny sposób uczcić niepodległość i pamięć tych, którzy oddali za nas życie - mówi Ada, jedna z uczestniczek biegu. 

Młodych biegaczy doceniają też władze Bełchatowa. 

- To nie jest tak, że 'pani im kazała'. Ci młodzi ludzie są świadomi tego w jakim wydarzeniu biorą udział. Cieszą się niepodległością, tak samo jak Polacy w 1918 roku - przyznaje wiceprezydent miasta Łukasz Politański. 

Więcej w materiale Radia Eska Bełchatów:

Bieg Niepodległości w Bełchatowie. Posłuchaj wypowiedzi dzieci i wiceprezydenta miasta

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z twojej okolicy!

Sonda
Czy wybierasz się na IV Olsztyński Bieg Niepodległości?
Piękni i Młodzi NOWA JA