Dzieci z klas I-III wracają do nauki zdalnej. Co na to bełchatowianie? Jesteśmy załamani

i

Autor: Pixabay

Dzieci z klas I-III wracają do nauki zdalnej. Co na to bełchatowianie? "Jesteśmy załamani"

2021-03-18 16:02

Od najbliższego poniedziałku, 22 marca wszystkie szkoły będą już pracować w trybie zdalnym. Dzieci z klas I-III dołączają do starszych uczniów i też będą uczyć się z domu. Nauka zdalna dla najmłodszych uczniów ma potrwać co najmniej do 9 kwietnia. Co o tym sądzą dzieci i ich rodzice? Nie są tym pomysłem zachwyceni...

W środę, 18 marca rząd zapowiedział wprowadzenie obostrzeń na terenie całego kraju. Wszystko przez trzecią falę pandemii i szybki wzrost zakażeń koronawirusem. Od soboty lockdown ma dotyczyć takich miejsc jak kina, teatry, stoki narciarskie, baseny oraz częściowo galerie handlowe.

Na tym nie koniec. Dzieci z klas I-III wracają do nauki zdanej. Lekcje online rozpoczną się od najbliższego poniedziałku, 22 marca.

Jak można się domyślać, większość rodziców nie jest tym pomysłem zachwycona.

- Wszyscy jesteśmy tym załamani. Dzieci to przeżywają. Starszy syn już od dłuższego czasu siedzi w domu i widzę, jak źle to wpływa na jego psychikę. Córka też jest załamana, nie chce wracać do nauki zdalnej - mówi jedna z mieszkanek Bełchatowa, który dziś rano odprowadzała dziecko do szkoły. W podobnym tonie wypowiadają się też inni rodzice, choć nie dla wszystkich jest to problemem.

Więcej w materiale Radia Eska Bełchatów:

Posłuchaj wypowiedzi dzieci i rodziców z Bełchatowa o powrocie do nauki zdalnej

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w twojej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Pisz do nas na: online@grupazpr.pl

Sonda
Czy rząd powinien zaproponować kolejny program antykryzysowy dla firm?
dr Michał Sutkowski: Zaszczepieni przeciw covid-19 wciąż mogą zarażać [Super Raport]