Pakował whisky do plecaka i wychodził ze sklepu. Łodzianin na gościnnych występach w Szczercowie

i

Autor: KPP Bełchatów

Pakował whisky do plecaka i wychodził ze sklepu. Łodzianin na "gościnnych występach" w Szczercowie.

2021-03-18 15:40

Kupował produkty na śniadanie, a w międzyczasie ukradł alkohol za 600 zł i schował go do plecaka. Takim sprytem wykazał się pewien 40-letni łodzianin, który zawitał do jednego ze sklepów w Szczercowie. Jego plan się nie powiódł, bo całe zdarzenie zarejestrowały sklepowe kamery. Po kilku tygodniach wpadł w ręce policji. Teraz grozi mu do 5 lat więzienia.

Do kradzieży doszło 26 stycznia w jednym ze sklepów w Szczercowie. Dzień później jego pracownicy wezwali policję, która dokładnie sprawdziła zapis monitoringu.

- Okazało się, że złodziej dwukrotnie wchodził do dyskontu. Za każdym razem pakował whisky do swojego plecaka. Przy kasie płacił jednak za drobne zakupy. W tej sprawie policjanci przez kilka następnych tygodni gromadzili materiał dowodowy. Typowali sprawców i sprawdzali każdy trop pojawiający się w sprawie. Przełom nastąpił w marcu. Dociekliwość i żmudna policyjna praca doprowadziły do ustaleń, że złodziej alkoholu to 40-letni mieszkaniec Łodzi, który w szczercowskim markecie znalazł się przejazdem. Kupując produkty na śniadanie ukradł kilka butelek alkoholu - informują policjanci z KPP w Bełchatowie.

Kryminalni z bełchatowskiej policji podejrzewanego zatrzymali rankiem 16 marca w jego miejscu zamieszkania. Notowany mężczyzna usłyszał już zarzuty kradzieży, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w twojej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Pisz do nas na: online@grupazpr.pl

Sonda
Co myślisz o reakcji Violi Kołakowskiej?
Urządzał imprezki, krzyczał je*ać PiS. Teraz cierpi w szpitalu