Dzień Energetyka 2023: gwiazdy na scenie w Bełchatowie. Kto zagra w samym sercu miasta?

i

Autor: Pixabay

Dzień Energetyka 2023: gwiazdy na scenie w Bełchatowie. Kto zagra w samym sercu miasta?

2023-08-03 11:24

Cleo i Feel będą gwiazdami tegorocznych obchodów Dnia Energetyka w Bełchatowie. Będzie można ich zobaczyć i posłuchać na żywo już w najbliższą sobotę, 5 sierpnia na Placu Narutowicza. A to tylko część z wielu zaplanowanych atrakcji.

Z okazji zbliżającego się Dnia Energetyka, należąca do spółki PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna z Grupy PGE Elektrownia Bełchatów, organizuje w sobotę 5 sierpnia energetyczny festyn dla mieszkańców Bełchatowa i okolic. Impreza odbędzie się w Bełchatowie na Placu Narutowicza przy MCK PGE Giganty Mocy.

Podczas wydarzenia nie zabraknie koncertów gwiazd polskiej sceny, pokazów artystycznych oraz atrakcji dla najmłodszych i oferty gastronomicznej zaproszonych food trucków. Na plenerowej scenie bełchatowskich Gigantów Mocy wystąpią m.in. Roxanne – Roxette Tribute Band, Feel i Cleo. Organizatorzy przewidzieli także strefę chillout i rowerów elektrycznych, energetyczny konkurs, laserowy pokaz i mnóstwo innych atrakcji.

Podczas festynu, wraz z członkami Klubu Motorowego „Energetyk” z Elektrowni Bełchatów oraz Instruktorami Ratownictwa Drogowego PZM będzie można nauczyć się udzielania pierwszej pomocy, szczególnie prowadzenia resuscytacji krążeniowo oddechowej z wykorzystaniem defibrylatora.

- Dzień Energetyka będzie doskonałą okazją, by przypomnieć mieszkańcom regionu, że Bełchatów to ważne miasto na gospodarczej mapie Polski z kilkudziesięcioletnią historią zagłębia górniczo-energetycznego – mówi Michał Banaszczyk, dyrektor Elektrowni Bełchatów. – Podczas festynu, kolejny raz podzielimy się dobrą energią ze wszystkimi, którzy zechcą wspólnie z nami uczcić święto wszystkich energetyków. Serdecznie zapraszamy na festyn i inne imprezy, które towarzyszą obchodom – dodaje.

Dzień Energetyka 2023: gwiazdy na scenie w Bełchatowie. Kto zagra w samym sercu miasta?

i

Autor: PGE GiEK

Wśród wielu imprez towarzyszących obchodom Dnia Energetyka w Bełchatowie na uwagę zasługuje m.in. rozgrywany co rok mecz piłki nożnej, który 5 sierpnia rozegrają drużyny dyrekcji elektrowni i strony społecznej. Nie zabraknie turniejów sportowych - tenisowego, brydżowego, a także zawodów strzeleckich, modeli szybowców i elektroszybowców. Przygotowana zostanie również prezentacja techniczna łączności z Międzynarodową Stacją Kosmiczną ISS podczas Zjazdu Technicznego Krótkofalowców.

Do obchodów dołączają się jak zwykle krwiodawcy z Klub HDK PCK przy Elektrowni Bełchatów – 10 sierpnia zorganizują akcję zbiorowego oddawania krwi.

Dzień Energetyka 2023: gwiazdy na scenie w Bełchatowie. Kto zagra w samym sercu miasta?

i

Autor: PGE GiEK
Sonda
Wybierasz się na koncert Dody w ramach trasy Aquaria Tour?
Życie maluszka wisiało na włosku. Rodzic desperacko starał się go ratować. "Oklepywał po plecach"