Ferie zimowe 2021: Jak uczniowie spędzają wolny czas w Bełchatowie?

i

Autor: RR

Ferie zimowe 2021: Jak uczniowie spędzają wolny czas w Bełchatowie? [AUDIO]

2021-01-05 16:01

Dzieci i młodzież z całej Polski rozpoczęły ferie zimowe. Ale nie wszyscy zostali w domach. W Bełchatowie rodzice uczniów klas I-IV, na czas ferii mogą wysłać swoje pociechy na tzw. półkolonie organizowane przez szkoły podstawowe i harcerzy. Przygotowano też atrakcje online. Czy dzieciaki są zadowolone? Tego dowiecie się w tym artykule!

Ledwo co zakończyły się ferie świąteczne, a tuż po Sylwestrze rozpoczęły się ferie zimowe. Uczniowie mają sporo wolnego, bo do nauki wrócą dopiero 18 stycznia. W związku z panującą pandemią koronawirusa i obostrzeniami, dzieci i młodzież nie mają zbyt wiele atrakcji do wyboru. Ale to nie oznacza, że w ferie w Bełchatowie muszą się nudzić.

Rodzice uczniów klas I-IV, na czas ferii mogą wysłać swoje pociechy na tzw. półkolonie organizowane przez szkoły podstawowe. To ukłon w stronę rodziców najmłodszych uczniów, którzy z powodu obostrzeń nie mogą zapewnić swoim pociechom atrakcji w czasie ferii.

W pierwszym tygodniu przerwy zimowej tj. 4-8 stycznia, zajęcia prowadzone są Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 9, podstawówkach nr 5 i 12. W "dwunastce" przygotowano m.in. bloki plastyczne, zajęcia czytelnicze, czy powrót do starych, często już zapomnianych gier. Dzieciaki są zachwycone.

Ferie zimowe w SP nr 12 Bełchatowie. Posłuchaj wypowiedzi dzieci i nauczycieli

O najmłodszych nie zapomnieli też bełchatowscy harcerze, którzy przygotowali sporo ciekawych zajęć. Półkolonie prowadzone przez skautów odbywają się w Szkole Podstawowej nr 1 w Bełchatowie. Harcerze po raz kolejny pokazali, że można liczyć na ich energię i kreatywność.

Ferie zimowe z harcerzami. Posłuchaj wypowiedzi dzieci i skautów

W drugim tygodniu ferii tj. 11-15 stycznia półkolonie zorganizowane zostaną w SP nr 4. Tu również dla uczniów przyszykowano wiele atrakcji. Szacuje się, że z półkolonii w bełchatowskich szkołach skorzysta ok 100 dzieci.

Feryjne zajęcia online

W tym roku dzieci i młodzież nie mogą się spotkać na tradycyjnych zimowych warsztatach w Gigantach Mocy. Dlatego placówka przygotowała ich internetową odsłonę.

Jak powstaje śnieg i ile waży, albo w jaki sposób mogą się łączyć kryształki lodu - takie ciekawostki można poznać podczas lodowych ferii z interaktywnym muzeum Giganty Mocy w Bełchatowie. Warsztaty online startują od wtorku, 5 stycznia.

Z kolei bełchatowskie muzeum zaprasza na ciekawostki związane z regionalnymi legendami. To propozycja nie tylko na młodszych, ale i starszych mieszkańców Bełchatowa.

Przez pierwszy tydzień ferii na oficjalnym kanale Youtube muzeum oraz jego facebookowym profilu będą pojawiać się nagrania z cyklu "Bełchatowskie Legendy". Pracownicy placówki oraz zaproszeni przez nich goście czytać będą opowieści m.in. o spalonym dębie cygańskim, rodzinie Hellwigów, historii zakonu franciszkanów w Bełchatowie, złocie szlachcica z Kluk. Wszystkie oparte na tradycyjnym przekazie ustnym starszych mieszkańców Bełchatowa, a także źródłach historycznych.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Twojej okolicy!

Najlepsza rzecz, która wydarzy się w 2021 roku to... Sprawdź, co Cię czeka!

Pytanie 1 z 8
Znajdujesz złotą rybkę, która spełnia życzenia. O co ją prosisz?
Cola tylko dla bogatych, jak w PRL-u. Efekt podatku cukrowego.