Festiwal Młodzi dla Sztuki w Bełchatowie. Moc atrakcji dla spragnionych kultury

i

Autor: Młodzi dla Sztuki

Festiwal Młodzi dla Sztuki w Bełchatowie. Moc atrakcji dla spragnionych kultury

2022-08-17 13:49

27 sierpnia w Miejskim Centrum Kultury w Bełchatowie odbędzie się druga edycja festiwalu Młodzi dla Sztuki. Wydarzenie obejmować będzie trzy części: spektakle teatralne, koncerty promujące lokalnych artystów oraz wernisaż prac plastycznych. To będzie duża dawka kultury dla osób w każdy wieku.

Jesteście głodni kulturalnych wydarzeń? Jeśli tak, to świetnie się składa, bo już 27 sierpnia w Bełchatowie odbędzie się druga edycja festiwalu Młodzi dla Sztuki, który wraca po dwuletniej przerwie. Głównym celem tego wydarzenia jest promocja młodych, zdolnych artystów z Bełchatowa i okolic.

W tym roku festiwal zostanie podzielony na trzy części. Każda będzie miała indywidualny charakter oraz skupiać się będzie na różnych dziedzinach artystycznych:

Część plastyczna – otwiera festiwal. Prace plastyczne, wizualne zostaną zaprezentowane na tematycznym wernisażu grupy twórców z różnych stron Polski. Reszta prac tychże artystów, a także członków stowarzyszenia i osób zaprzyjaźnionych ozdabiać będzie korytarze.

Część teatralna - obejmuje inscenizacje dramatów znanych autorów oraz przedstawienia oryginalne, stworzone specjalnie na tę okazję przez członków stowarzyszenia oraz osoby zaprzyjaźnione, głównie lokalnych artystów.

Część muzyczna - zwieńczy festiwal. Koncerty odbywać się będą na scenie plenerowej. Covery, utwory własne, reinterpretacje.

To wszystko już 27 sierpnia w budynku MCK Giganty Mocy i na zewnątrz budynku. Festiwal startuje około godz. 12 i potrwa do wieczora. Wstęp jest bezpłatny. 

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Sonda
Wybierasz się na FEST Festival 2023?
Niesamowite wideo. W ten sposób żubry chronią młode osobniki przed wilkami