Festiwal Sztuki Jabłka w Bełchatowie. Mnóstwo różnorodnych atrakcji! [PROGRAM]

i

Autor: Urząd Miasta w Bełchatowie

Festiwal Sztuki Jabłka w Bełchatowie. Mnóstwo różnorodnych atrakcji! [PROGRAM]

2023-09-22 13:37

Koncerty, wystawy, warsztaty, pokazy i wiele innych atrakcji - to będą trzy dni pełne artystycznych wydarzeń. Dużymi krokami zbliża się kolejna edycja Festiwalu Sztuki Jabłka w Bełchatowie, który wystartuje 29 września.

Bełchatowski Festiwal Sztuki Jabłka to impreza cykliczna, która na stałe wpisała się w kalendarz miejskich wydarzeń. W tym roku odbędzie się już po raz siódmy. Od samego początku FSJ łączy kilka dziedzin sztuki i wielu twórców. Podobnie będzie i tym razem. Prezydent Mariola Czechowska, która jest pomysłodawcą i organizatorem Festiwalu, tradycyjnie do udziału w nim zaprosiła różnorodnych lokalnych artystów.

Będzie muzycznie i literacko. Zaplanowaliśmy między innymi wydarzenia filmowe, wystawy, a także spektakl i warsztaty kulinarne. Mamy też nowości. Po raz pierwszy podczas Festiwalu Sztuki Jabłka odbędą się warsztaty włókiennicze, które poprowadzi absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Tradycyjnie nasze wydarzenia będą się odbywać w różnych miejscach, także w lokalnych pubach i galeriach handlowych – mówi Agnieszka Rogaczewska, dyrektor Wydziału Promocji, Kultury i Sportu Urzędu 

Bełchatowski Festiwal Sztuki Jabłka rozpocznie się w piątek 29 września i potrwa przez cały weekend. Na pierwszy wieczór zaplanowany jest koncert gwiazdy tegorocznego FSJ. Mowa o Klinovskim, który zagra w MCK PGE Gigantach Mocy.  Adam Kalinowski to wokalista i gitarzysta, zdobywca drugiego miejsca w XI edycji talent show „The Voice of Poland”. Artysta promuje obecnie swój debiutancki krążek, zatytułowany „Być Może Ostatnia Płyta”. Koncert, podobnie jak wszystkie festiwalowe wydarzenia, jest bezpłatny.

Do tego warsztaty kulinarne z jabłkiem w tle, spektakl uliczny „Kamienny” w wykonaniu Krakowskiego Teatru Ulicznego „Scena Kalejdoskop” i spotkanie „Jabłecznik literacki”, podczas którego zaprezentują się lokalni pisarze. Zaplanowany jest również wernisaż wystawy Justyny Kloczkowskiej.

Sobota to głównie koncerty. Wystąpią zespoły Vademcum i Amarok. Będzie też koncert jazzowy. Wcześniej wystartuje gra miejska, którą wspólnie z miastem przygotują harcerze. W planach są również warsztaty. Ostatni dzień, czyli niedziela to m.in. pokaz etiud łódzkiej filmówki, wernisaż Darii Solar i koncert Haze Acustic Trio.

Podobnie, jak w latach poprzednich i tym razem w Festiwal Sztuki Jabłka włączą się bełchatowskie lokale gastronomiczne. Będzie można skosztować specjalnych dań i deserów. A ich bohaterem będzie oczywiście jabłko. Miasto przygotowało także festiwalowe gadżety, które będą dostępne podczas wydarzeń. Do zdobycia będą również limitowaną edycję festiwalowych jabłek.

Program Festiwalu Sztuki Jabłka w Bełchatowie:

Festiwal Sztuki Jabłka w Bełchatowie. Mnóstwo różnorodnych atrakcji! [PROGRAM]

i

Autor: Urząd Miasta w Bełchatowie

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Sonda
Jaki jest twój ulubiony polski owoc?
Po 10 latach wraca na scenę The Voice of Poland. Od razu zrobił furorę!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE