Festiwal Sztuki Jabłka w Bełchatowie. Mnóstwo różnorodnych atrakcji! [PROGRAM]

i

Autor: Urząd Miasta w Bełchatowie

Festiwal Sztuki Jabłka w Bełchatowie. Mnóstwo różnorodnych atrakcji! [PROGRAM]

2023-09-22 13:37

Koncerty, wystawy, warsztaty, pokazy i wiele innych atrakcji - to będą trzy dni pełne artystycznych wydarzeń. Dużymi krokami zbliża się kolejna edycja Festiwalu Sztuki Jabłka w Bełchatowie, który wystartuje 29 września.

Bełchatowski Festiwal Sztuki Jabłka to impreza cykliczna, która na stałe wpisała się w kalendarz miejskich wydarzeń. W tym roku odbędzie się już po raz siódmy. Od samego początku FSJ łączy kilka dziedzin sztuki i wielu twórców. Podobnie będzie i tym razem. Prezydent Mariola Czechowska, która jest pomysłodawcą i organizatorem Festiwalu, tradycyjnie do udziału w nim zaprosiła różnorodnych lokalnych artystów.

Będzie muzycznie i literacko. Zaplanowaliśmy między innymi wydarzenia filmowe, wystawy, a także spektakl i warsztaty kulinarne. Mamy też nowości. Po raz pierwszy podczas Festiwalu Sztuki Jabłka odbędą się warsztaty włókiennicze, które poprowadzi absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Tradycyjnie nasze wydarzenia będą się odbywać w różnych miejscach, także w lokalnych pubach i galeriach handlowych – mówi Agnieszka Rogaczewska, dyrektor Wydziału Promocji, Kultury i Sportu Urzędu 

Bełchatowski Festiwal Sztuki Jabłka rozpocznie się w piątek 29 września i potrwa przez cały weekend. Na pierwszy wieczór zaplanowany jest koncert gwiazdy tegorocznego FSJ. Mowa o Klinovskim, który zagra w MCK PGE Gigantach Mocy.  Adam Kalinowski to wokalista i gitarzysta, zdobywca drugiego miejsca w XI edycji talent show „The Voice of Poland”. Artysta promuje obecnie swój debiutancki krążek, zatytułowany „Być Może Ostatnia Płyta”. Koncert, podobnie jak wszystkie festiwalowe wydarzenia, jest bezpłatny.

Do tego warsztaty kulinarne z jabłkiem w tle, spektakl uliczny „Kamienny” w wykonaniu Krakowskiego Teatru Ulicznego „Scena Kalejdoskop” i spotkanie „Jabłecznik literacki”, podczas którego zaprezentują się lokalni pisarze. Zaplanowany jest również wernisaż wystawy Justyny Kloczkowskiej.

Sobota to głównie koncerty. Wystąpią zespoły Vademcum i Amarok. Będzie też koncert jazzowy. Wcześniej wystartuje gra miejska, którą wspólnie z miastem przygotują harcerze. W planach są również warsztaty. Ostatni dzień, czyli niedziela to m.in. pokaz etiud łódzkiej filmówki, wernisaż Darii Solar i koncert Haze Acustic Trio.

Podobnie, jak w latach poprzednich i tym razem w Festiwal Sztuki Jabłka włączą się bełchatowskie lokale gastronomiczne. Będzie można skosztować specjalnych dań i deserów. A ich bohaterem będzie oczywiście jabłko. Miasto przygotowało także festiwalowe gadżety, które będą dostępne podczas wydarzeń. Do zdobycia będą również limitowaną edycję festiwalowych jabłek.

Program Festiwalu Sztuki Jabłka w Bełchatowie:

Festiwal Sztuki Jabłka w Bełchatowie. Mnóstwo różnorodnych atrakcji! [PROGRAM]

i

Autor: Urząd Miasta w Bełchatowie

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Sonda
Jaki jest twój ulubiony polski owoc?
Po 10 latach wraca na scenę The Voice of Poland. Od razu zrobił furorę!