Finał Szlachetnej Paczki. To był weekend cudów w Bełchatowie [AUDIO]

i

Autor: RR

Finał Szlachetnej Paczki. To był weekend cudów w Bełchatowie [AUDIO]

2023-12-18 13:24

Za nami "weekend cudów", czyli finał Szlachetnej Paczki. W całej Polsce prezenty od darczyńców trafiły do potrzebujących rodzin. Tak było m.in. w Bełchatowie. Wolontariusze odwiedzili 12 rodzin. Każda wizyta dostarczyła mnóstwo radości i wzruszeń.

Taki weekend jest tylko raz w roku. Za nami wielki finał Szlachetnej Paczki. W dniach 16-17 grudnia w całej Polsce wolontariusze tej szczytnej akcji wcielili się w rolę Świętego Mikołaja i dostarczyli potrzebującym rodzinom tysiące paczek przygotowanych przez darczyńców. Łącznie w całym kraju pomoc dotarła do ponad 17 tysięcy rodzin.

Po raz kolejny akcja zawitała też do Bełchatowa. W tym roku paczki trafiły do 12 rodzin na terenie miasta. Wszystko poszło zgodnie z planem, wytypowane rodziny znalazły swoich darczyńców i otrzymały wymarzone paczki. 

- Cieszę się, że te osoby będą miały bardzo fajne święta. Mikołaj w postaci darczyńców sprawił im ogromną radość - mówi Wiola Roczkowska, liderka Szlachetnej Paczki w Bełchatowie. 

Sami też widzieliśmy tę radość. Towarzyszyliśmy wolontariuszom podczas wizyty u Pani Krystyny, która marzyła o rowerze dla swojego niepełnosprawnego syna. Dzięki darczyńcom to marzenie się spełniło. 

Więcej w materiale Radia Eska Bełchatów:

Finał Szlachetnej Paczki w Bełchatowie. Posłuchaj wypowiedzi uczestników akcji

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z twojej okolicy!

Sonda
Czekasz na białe święta?
PKP wznawia kultowe połączenie. Pierwszy pociąg odjechał pusty