Finał WOŚP w Bełchatowie z licznymi atrakcjami. Co czeka na bełchatowian?

i

Autor: WOŚP Bełchatów

Finał WOŚP w Bełchatowie z licznymi atrakcjami. Co czeka na bełchatowian?

2022-01-30 13:44

Już w tę niedzielę po raz 30. zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W Bełchatowie główne atrakcje zaplanowano w samym centrum miasta, czyli na Placu Narutowicza. Będzie scena i liczne koncerty, na czele z gwiazdą wieczoru - Smolastym. Z kolei miłośnicy lodowatych kąpieli będą mogli wejść do ogromnego basenu.

Przed nami jubileuszowa, 30. odsłona finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem zagra na rzecz okulistyki dziecięcej. Ta szczytna akcja po raz kolejny zawita do Bełchatowa. O nudzie nie ma mowy, bo organizatorzy zadbali o liczne atrakcje. 

Tym razem większość wośpowych atrakcji odbędzie się w samym centrum miasta, czyli na Placu Narutowicza. Na scenie pojawi się sporo różnorodnych wykonawców. Od 16.30 o dobre brzmienia zadba Dj. Pół godziny później wystąpi dobrze znana bełchatowianom grupa Messenger. O godz. 18 pojawi się Martyna Kruk, a tuż po niej Natalia Stankiewicz. O godz. 19 zagra zespół Topky, a tuż po światełku do nieba zaprezentuje się gwiazda wieczory, czyli Smolasty. 

Lodowata kąpiel w centrum Bełchatowa

Absolutną nowością w tym roku będzie ogromny basen z wodą, który pojawi się na Placu Narutowicza. To ukłon w stronę morsów, którzy wspomagając WOŚP będą mogli wejść do zimnej wody w niecodziennych okolicznościach. 

- Wprowadzamy coś, czego jeszcze nie było w skali całej Polski, czyli morsowanie w centrum miasta. To był bardzo spontaniczny pomysł, ale już teraz spotykamy się z pozytywnymi reakcjami - mówi Rafał Kaleciński, szef bełchatowskiego sztabu WOŚP. 

Morsowanie rozpocznie się od godz. 10 i potrwa do 22. Dla morsów będą serwowane ciepłe napoje. Dodatkowo będzie można się ogrzać w saunie namiotowej. 

To nie wszystkie atrakcje na Placu Narutowicza. Po koncercie Smolastego odbędzie się bardzo widowiskowy spektakl w wykonaniu Teatru Ognia. 

Sporo będzie się też działo w drugiej lokalizacji finału WOŚP w Bełchatowie, czyli przy galerii Olimpia. Będzie m.in. strefa dla dzieci, występy artystyczne, pokazy ratownictwa, pokazy taneczne czy wystawa motocykli. A to tylko część z wielu zaplanowanych atrakcji, które przy bełchatowskiej galerii wystartują tuż po godzinie 12. 

Z kolei od samego rana na terenie całego miasta będzie można spotkać kwestujących wolontariuszy. W Bełchatowie pieniądze do puszek będzie zbierać 275 osób.  

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Sonda
Czy słuchasz hip hopu?
Kierowcy na celowniku policyjnego drona! Gigantyczne mandaty