Gdzie zaszczepimy się przeciwko COVID-19? NFZ podał listę poradni z Bełchatowa i okolic

i

Autor: Pixabay

Gdzie zaszczepimy się przeciwko COVID-19? NFZ podał listę poradni z Bełchatowa i okolic

2021-01-08 16:29

Narodowy Fundusz Zdrowia ogłosił listę poradni zakwalifikowanych do Narodowego Programu Szczepień przeciwko COVID-19. W Bełchatowie takich punktów będzie 5, a w powiecie bełchatowskim 14. Zapisy do szczepienia populacyjnego mają się rozpocząć po 15 stycznia.

Blisko 6 tys. punktów szczepień i przeszło 7,3 tys. zespołów szczepiących weźmie udział w Narodowym Programie Szczepień przeciw COVID-19. Oznacza to, że ponad 98,5% Polaków ma dostęp do punktu szczepień w najbliższej okolicy. W Łódzkiem punkt szczepień w swojej gminie lub mieście ma niemal każdy dorosły mieszkaniec regionu – 99,7%.

W Łódzkiem na dziś są 433 punkty szczepień, w tym 138 w samej Łodzi. W regionie szczepieniami będzie się zajmowało 516 zespołów szczepiących, w tym w Łodzi 158. Na liście punktów szczepień są to w znakomitej większości – niemal 90% - poradnie podstawowej opieki zdrowotnej, czyli miejsca doskonale znane pacjentom.

Ile punktów szczepień w Bełchatowie i regionie?

14 placówek w powiecie bełchatowskim i 5 w samym Bełchatowie. Tyle na dziś punktów szczepień w naszym regionie weźmie udział w Narodowym Programie Szczepień przeciw COVID-19. Poza tym będzie też działać 17 zespołów szczepiących w powiecie bełchatowskim, w tym 7 w Bełchatowie.

- Na razie nie planujemy rozszerzania listy punktów szczepień. Taki punkt zapewniliśmy w każdej gminie i w naszej ocenie jest to wystarczające, aby zapewnić szczepienia wszystkim chętnym mieszkańcom - powiedziała Anna Leder, rzecznik prasowy łódzkiego oddziału NFZ.

Punkty szczepień w powiecie bełchatowskim:

- NZOZ Eskulap (ulica Edwardów, Bełchatów)

- Kleszczowska Przychodnia Salus (ul. Osiedlowa, Kleszczów)

- Szpital Wojewódzki im. Jana Pawła II w Bełchatowie (ul. Czapliniecka, Bełchatów)

- Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Szczercowie (ul. Mickiewicza, Szczerców)

- NZOZ MEDYK (ul. Wolności, Zelów)

- Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Zelowie (ul. Stefana Żeromskiego, Zelów)

- Przychodnia Neuca Med Bełchatów (ul. 1 Maja, Bełchatów)

- NZOZ MEDYK (ul. Turkusowa, Bełchatów)

- Przychodnia Neuca Med - filia Wola Wiązowa (Wola Wiązowa, Rusiec)

- Przychodnia Lekarska w Ruścu (ul. Mickiewicza, Rusiec)

- Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej - Poradnia Lekarza POZ (ul. Żeromskiego, Zelów)

- Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Klukach (Kluki)

- Szpital w Bełchatowie - POZ (ul. Czapliniecka, Bełchatów)

- NZOZ Poradnia Medycyny Rodzinnej (Wadlew)

W połowie stycznia powstanie także specjalna, interaktywna mapa, dzięki której każdy znajdzie punkt szczepień w swojej okolicy.

Zapisy do szczepienia populacyjnego mają się rozpocząć po 15 stycznia. Będzie można zrobić to przez internet - zakładając Internetowe Konto Pacjenta lub logując się do IKP, u swojego lekarza POZ bądź w punkcie szczepień lub dzwoniąc na bezpłatną i całodobową infolinię Narodowego Programu Szczepień – 989.

Infolinia jest czynna także teraz. Pod numerem 989 można dowiedzieć się m.in. jak wygląda procedura szczepienia, gdzie będzie można się zaszczepić oraz dlaczego warto skorzystać ze szczepienia. Infolinia, działająca również w weekendy i święta, obsłużyła już przeszło 77 tys. połączeń (dane na 4 stycznia br.).

Aktualnie trwa szczepienie grupy „0”, czyli m.in. personelu medycznego, w szpitalach węzłowych, m.in. w Bełchatowie.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Sonda
Czy chciałbyś być milarderem?
Elon Musk najbogatszym człowiekiem świata. Co sam mówi o swoich sukcesach i biznesie?