Najpopularniejsze imiona w Bełchatowie w 2020 roku. Jedna informacja zaskakuje

i

Autor: Pixabay

Najpopularniejsze imiona w Bełchatowie w 2020 roku. Jedna informacja zaskakuje

2021-01-08 15:49

Julia czy Zuzanna? Antoni czy Franciszek? Znamy najpopularniejsze imiona w Bełchatowie w 2020 roku. Jest kilka zmian w porównaniu z 2019 rokiem. Które imiona królowały w Bełchatowie? Sprawdźcie!

Jedni kierują się tradycjami rodzinnymi, drudzy aktualną modą. Jedno jest pewne - wybór imienia dla swojej pociechy to bardzo ważna decyzja. Zostaje przecież na całe życie, więc tym bardziej warto to dobrze przemyśleć. A na jakie imiona najczęściej decydowali się rodzice w Bełchatowie w ubiegłym roku?

2020 rok należał do Zuzanny, Franciszka i Szymona. To najpopularniejsze imiona nadawane dziewczynkom i chłopcom w Bełchatowie.

Jakie jeszcze imiona znalazły się w czołówce rankingu? Po kolei. Dziewczynki najczęściej otrzymywały na imię Zuzanna (19), na drugim miejscu znalazła się Zofia (17), a na trzecim Maja i Julia (16). Warto przypomnieć, że w rankingu za 2019 rok na czele tej stawki znalazła się Julia. Teraz spadła na ostatnie miejsce na podium.

Zdecydowanie większe zmiany nastąpiły w rankingu imion męskich. Antoni - lider w 2019 roku wypadł poza podium. Wyprzedzili go Franciszek i Szymon (po 21), którzy ex aequo znaleźli się na pierwszym miejscu, oraz Aleksander i Jan (po 20).

Coraz rzadziej decydujemy się na nadawanie swoim dzieciom imion obcych, co jeszcze do niedawna było bardzo popularne. Nowe zasady dopuszczają też nadawanie imion w formie zdrobniałej i takiej, która nie wskazuje jednoznacznie na płeć dziecka to – jak wynika ze statystyk – rodzice rzadko jeszcze na nie się decydują.

Bełchatów się kurczy. Coraz mniej urodzeń

Jak podaje bełchatowski urząd stanu cywilnego łącznie w 2020 roku odnotowano 831 urodzeń (z czego 236 dotyczy nowych mieszkańców Bełchatowa). To prawie setka mniej niż rok wcześniej! Kryzys demograficzny powiększa się na naszych oczach. Warto przypomnieć, że w podsumowaniu za 2018 rok tych urodzeń było 964.

Urzędnicy zarejestrowali też więcej zgonów. W 2019 roku było ich 1070. Z kolei w ubiegłym roku ta liczba wzrosła do 1208. Na koniec 2020 roku w naszym mieście zameldowanych było 55 tys. 119 osób.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z waszej okolicy!

Sonda
Przeszkadza ci wzrost cen słodkich napojów?
Kierowca BMW pomylił światła na skrzyżowaniu. Groźny wypadek we Wrocławiu