GKS Bełchatów wznowił treningi. PGE GiEK strategicznym sponsorem

i

Autor: RR

GKS Bełchatów wznowił treningi. PGE GiEK strategicznym sponsorem

2022-07-05 14:27

Z czystą kartą wracają na piłkarską mapę Polski. GKS Bełchatów rozpoczął wczoraj przygotowania do nowego sezonu w IV lidze łódzkiej. Nie byłoby to możliwe bez strategicznego sponsora. Dziś spółka PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna przekazała czek na działalność klubu w nowym sezonie. Mowa o kwocie 1,250 mln złotych.

Nowe rozdanie w GKS-ie Bełchatów. W poniedziałek, 5 lipca pierwszy zespół "Brunatnych" rozpoczął przygotowania do nowego sezonu. Już pod okiem nowego szkoleniowca, którym został był gracz Widzewa i RKS-u Radomsko Bogdan Jóźwiak. 52-latek prowadził też kilka drużyn z województwa łódzkiego. Teraz ma poukładać tworzony na nowo zespół z Bełchatowa. 

- To bardzo doświadczony trener na poziomie II, III i IV ligi. Zna doskonale realia tych rozgrywek. Przemawiał też za nim taki argument, że w ostatnich klubach mocno stawiał na młodzież, a nam bardzo zależy na wychowankach z naszej akademii - mówi prezes klubu, Szymon Serwa. 

Na pierwszych zajęciach na jednym z bocznych boisk stawiło się 24 zawodników. Było dużo młodych zawodników, ale też doświadczonych piłkarzy. Na razie trudno powiedzieć ilu z nich rozpocznie nowy sezon. Z pewnością pojawią się też nowe twarze. 

Ruszyły przygotowania do nowego sezonu, ale to nie koniec dobrych wieści. Dziś spółka PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna przekazała czek na działalność klubu w nowym sezonie. Mowa o kwocie 1,250 mln złotych. 

Sponsorowanie Energetycznego Klubu Sportowego EKS SKRA Bełchatów oraz reaktywowanej drużyny GKS Bełchatów przez PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna  wpisuje się w przyjętą politykę spółki, promującą GiEK jako „Mecenasa sportu”, wspierającego rozwój kultury fizycznej w regionach naszej działalności. Celem zawartych umów jest wsparcie działań jakie podejmuje stowarzyszenie i GKS Bełchatów, wpływających na wzrost świadomości społeczeństwa co do wagi edukacji i sportu, ale przede wszystkim kontynuacja tradycji związanych z piłką siatkową oraz piłką nożną tu w Bełchatowie – powiedział Andrzej Legeżyński, prezes zarządu PGE GiEK. 

Pozyskanie sponsora strategicznego to dla klubu bardzo dobra wiadomość.

Jestem niezmiernie szczęśliwy. Wsparcie, które dziś otrzymujemy umożliwiło nam rozpoczęcie treningów. Drużyna GKS Bełchatów będzie mogła rozpocząć rozgrywki w IV lidze właśnie dzięki sponsoringowi PGE GiEK. Bez tego nie byłoby to możliwe. GKS Bełchatów i jego 45 lat historii to ogromny kapitał, tysiące wychowanków, aktualnie ponad 300 dzieci w Akademii GKS Bełchatów, ogromne rzeszy kibiców… Te liczby, a także dzisiejsze wydarzenie pokazuje, że warto rozwijać piłę nożną w Bełchatowie - podkreśla Szymon Serwa. 

Sezon na czwartoligowych boiskach startuje w pierwszy weekend sierpnia. Pierwszym rywalem "Brunatnych" będzie Skalnik Sulejów. 

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z twojej okolicy!

Sonda
Czy matura 2022 była trudna?
Kopnął kota tak mocno, że zwierzę wyleciało w powietrze