Gmina Szczerców: Pijany uciekł z miejsca wypadku. 45-latka zatrzymali świadkowie

i

Autor: KPP Bełchatów

Gmina Szczerców: Pijany uciekł z miejsca wypadku. 45-latka zatrzymali świadkowie

2022-09-27 11:05

Do 3 lat więzienia grozi 45-letniemu kierowcy, który po zderzeniu z motocyklistą nie udzielił poszkodowanemu pomocy i odjechał z miejsca wypadku. Okazało się, że kierujący fordem był nietrzeźwy. Do kraksy doszło w minioną niedzielę pod Szczercowem niedaleko Bełchatowa.

Do groźnie wyglądającego wypadku z udziałem motocyklisty i samochodu osobowego doszło 25 września około godziny 17 w miejscowości Trakt Puszczański w gminie Szczerców. 

- Wstępnie ustalono, że kierujący motocyklem Yamaha jadąc w kierunku miejscowości Osina nie zachował należytej odległości od poprzedzającego go forda galaxy w wyniku czego uderzył w tył auta i upadł na ziemię. Motocyklista został ranny. Niestety, kierujący fordem mężczyzna odjechał z miejsca zdarzenia nie udzielając pomocy poszkodowanemu. Naocznym świadkiem tego zajścia był rowerzysta, który zatrzymał najbliższy przejeżdżający samochód i przekazał kierującemu opis samochodu oraz kierunek ucieczki kierującego. Dzięki szybkiej reakcji świadków, kierowca forda został ujęty i przekazany w ręce policjantów w pobliskiej miejscowości Niwy - informuje bełchatowska policja. 

Na skutek odniesionych obrażeń motocyklista przetransportowany został śmigłowcem lotniczego pogotowia ratunkowego do szpitala w Łodzi. Jak się okazało, kierowca forda był nietrzeźwy, miał w organizmie ponad 1,2 promila alkoholu.

- Ponadto kilkanaście dni wcześniej zatrzymano jego prawo jazdy za kierowanie pod wpływem alkoholu. W tej sytuacji 45-letniego mieszkańca gminy Szczerców zatrzymano. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności za kierowanie w stanie nietrzeźwości oraz nieudzielenie pomocy poszkodowanemu w wypadku - dodają funkcjonariusze. 

Policja przypomina, że zgodnie z artykułem 44 Kodeksu drogowego kierujący oraz każdy uczestnik wypadku zawsze mają obowiązek udzielenia poszkodowanym niezbędnej pomocy oraz wezwania pogotowia. Nieudzielenie takiej pomocy skutkować może konsekwencjami wynikającymi z artykułu 162 Kodeksu Karnego w brzmieniu, że kto nie udziela pomocy człowiekowi znajdującemu się w położeniu grożącym bezpośrednim niebezpieczeństwem utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu naraża się na karę pozbawienia wolności do lat 3.

Jeśli jesteście świadkami interesującego wydarzenia w waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl.

Sonda
Czy piesi mogą czuć się bezpiecznie na ulicach Warszawy?
Dostał mandat, chociaż miał pierwszeństwo. "Uratowała mnie kamerka"