Gmina Zelów: 24 -latek spowodował kolizję i uciekł. Miał sporo na sumieniu

i

Autor: KPP Bełchatów

Kierowca z gminy Zelów spowodował kolizję i uciekł. Miał sporo na sumieniu

2022-12-22 16:15

Zarzuty dla 24-letniego mieszkańca gminy Zelów, który najpierw spowodował kolizję drogową, a następnie uciekł z miejsca zdarzenia i ukrył się w lesie. Szybko został namierzony przez policjantów. Okazało się, że był pijany i złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

21 grudnia około godziny 14 funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Zelowie zostali skierowani na miejsce zdarzenia drogowego do miejscowości Podwody w gminie Bełchatów. Policjanci ustalili, że kierujący pojazdem marki Renault Laguna, jadąc od strony Zelowa, na łuku drogi wpadł w poślizg i uderzył w znak drogowy oraz prawidłowo zaparkowaną kię ceed. Obecna na miejscu właścicielka ceeda oświadczyła, że chwilę po zdarzeniu z laguny wysiadł młody mężczyzna, który pieszo uciekł w kierunku lasu. Policjanci niezwłocznie rozpoczęli sprawdzanie okolicznych lasów, gdzie znaleźli dwóch mężczyzn z rodziny poszkodowanej kobiety. Znaleźli także mężczyznę, który kierował pojazdem renault laguna.

- 24-letni mieszkaniec gminy Zelów oświadczył, że uciekł, ponieważ był pijany i miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Jego słowa się potwierdziły. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że 24-latek miał ponad promil alkoholu w organizmie. Posiadał również dwa sądowe zakazy prowadzenia pojazdów. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie - informują policjanci z bełchatowskiej komendy. 

Poza konsekwencjami związanymi z kierowaniem w stanie nietrzeźwości odpowie również za złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. Takie przestępstwo zagrożone jest karą nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

- Niestety, pomimo licznych apeli, wciąż pojawiają się nieodpowiedzialne osoby, które wsiadają za kierownicę na „podwójnym gazie”. Apelujemy o trzeźwość na drodze! - dodają stróże prawa z Bełchatowa. 

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w twojej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Pisz do nas na: online@grupazpr.pl

Sonda
Czy Michniewicz był dobrym selekcjonerem reprezentacji Polski?
Groźny wypadek na przejściu dla pieszych. Kobieta trafiła do szpitala