drogówka

i

Autor: KPP Bełchatów zdjęcie ilustracyjne

Grad mandatów! Drogówka w Bełchatowie podsumowała akcję "Wielkanoc 2021"

2021-04-06 15:40

Zakończyły się policyjne działania pod kryptonimem "Wielkanoc 2021". W dniach 2-5 kwietnia funkcjonariusze drogówki czuwali nad bezpieczeństwem na drogach w całym kraju. Mundurowych nie mogło też zabraknąć na drogach powiatu bełchatowskiego. Policjanci z KPP w Bełchatowie przedstawili bilans tych działań. Czy na naszych drogach było spokojnie? Szczegóły znajdziecie w tym artykule.

Jak informuje bełchatowska policja, tegoroczne święta, kolejne upływające pod znakiem epidemii, były wyjątkowo spokojne. Na drogach powiatu bełchatowskiego odnotowano zmniejszony ruch, co przełożyło się na mniejszą ilość zdarzeń drogowych.

Najważniejsze informacja jest taka, że w trakcie świąt nie doszło do żadnego wypadku i nikt nie ucierpiał. Odnotowano jedynie 3 niegroźne kolizje. Podczas działań "Wielkanoc 2021" policjanci przeprowadzili 191 kontroli stanu trzeźwości.

- Pomimo licznych apeli, by nie wsiadać za kierownicę po alkoholu, funkcjonariusze ujawnili trzech nietrzeźwych kierujących, w tym dwóch rowerzystów. Mężczyzna kierujący toyotą yaris został zatrzymany do kontroli w Zelowie, 5 kwietnia. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał on w organizmie blisko 2 promile alkoholu. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie teraz przed sądem - informują bełchatowscy policjanci.

Stróże prawa z KPP w Bełchatowie nie narzekali na brak pracy. Funkcjonariusze wystawili 99 mandatów karnych, z czego 93 dotyczyły przekroczenia prędkości. Pouczono 44 osoby, a 9 spraw skierowano do sądu. Dodatkowo 3 kierowcom zatrzymano prawo jazdy za przekroczenie prędkości powyżej 50km/h w terenie zabudowanym.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Sonda
Czy w najbliższym etapie szczepień należy uwzględnić pracowników handlu?
Jarosław Kaczyński przejechał na czerwonym świetle