Groźna bakteria w bełchatowskim basenie. Pływalnia zamknięta do odwołania

i

Autor: Pixabay (zdjęcie poglądowe)

Groźna bakteria w bełchatowskim basenie. Pływalnia zamknięta do odwołania

2024-04-19 22:21

Niebezpieczna bakteria w jednym z basenów w Bełchatowie. Sanepid podjął natychmiastową decyzję o zamknięciu pływalni. Mowa o obiekcie przy ulicy 1 Maja.

Miłośnicy pływania korzystający z basenu przy ulicy 1 Maja w Bełchatowie muszą uzbroić się w cierpliwość. Obiekt jest niedostępny z powodu wykrycia niebezpiecznej bakterii. Decyzję o zamknięciu pływalni podjął sanepid w Bełchatowie. 

- Pływalnia została zamknięta w związku z wyhodowaniem w wodzie basenowej bakterii pałeczki ropy błękitnej, czyli pseudomonas aeruginosa. Bakteria może wywoływać infekcje w obrębie ucha zewnętrznego i środkowego, zakażenie układu moczowego oraz oddechowego - wyjaśnia Jolanta Pluta, zastępca Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Bełchatowie.

Co dalej z bełchatowską pływalnią? Kiedy ponownie otworzy swoje drzwi dla fanów pływania?

- Należy podjąć działania naprawcze. Następnie woda przejdzie kolejne badania i jeśli wszystko będzie w porządku to niecka zostanie dopuszczona do użycia - dodaje Jolanta Pluta.  

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w twojej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Pisz do nas na: online@grupazpr.pl

Sonda
Czy oblewanie wodą w Lany Poniedziałek powinno być karane mandatem?
Ewelina Flinta zmieniła się nie do poznania! Jej metamorfoza sprawi, że upadniesz na kolana