Olimpiada

i

Autor: STEPHANE DE SAKUTIN/AFP/East News

olimpiada

Igrzyska Olimpijskie w Paryżu. Rozdają 55 tysięcy darmowych biletów na ceremonię otwarcia!

2024-05-28 13:53

Paryski ratusz rozpoczął proces dystrybucji 55 tysięcy darmowych biletów na ceremonię otwarcia igrzysk 26 lipca. Priorytetem dla władz stolicy Francji jest rozdanie darmowych wejściówek niezamożnym rodzinom o najniższych dochodach zamieszkujących robotnicze dzielnice aglomeracji.

Wybrane rodziny, by skorzystać z czterech potencjalnych zaproszeń mailowych wysłanych przez urzędników miejskich będą musiały odpowiedzieć na zaproszenia czterokrotnie w ciągu czterech dni.

- Pierwsze kody dostępu zostaną wysłane 10 czerwca - zapowiedział Pierre Rabadan, zastępca mer Anne Hidalgo.

Po przeanalizowaniu wyników pierwszej rundy rozdania biletów ratusz rozpocznie procedury drugiej rundy, zaś trzecia transza darmowych biletów będzie rozdysponowana na początku lipca, także wśród młodzieżowych stowarzyszeń sportowych i klubów.

Po raz pierwszy w historii ceremonia otwarcia igrzysk odbędzie się poza stadionem - na barkach płynących Sekwaną. Będzie mogło w niej wziąć udział około 100 tys. osób, które zajmą płatne miejsca na brzegu rzeki.

Igrzyska w Paryżu mają się rozpocząć 26 lipca, a zakończyć 11 sierpnia. Paraolimpiada potrwa od 28 sierpnia do 8 września.

ZOBACZ TEŻ: Ukraina. Rosjanie zaatakowali hipermarket w Charkowie! 12 ofiar śmiertelnych

Paweł Korzeniowski: Chcę popłynąć na szóstych igrzyskach