Jechał wężykiem od prawej do lewej strony. 45-latek z powiatu bełchatowskiego wydmuchał 3 promile

i

Autor: KPP Bełchatów

Jechał wężykiem od prawej do lewej strony. 45-latek z powiatu bełchatowskiego wydmuchał 3 promile

2022-03-29 15:21

Kolejny pijany kierowca wyeliminowany z ruchu. Dzięki przytomnej reakcji świadków w ręce policji z Bełchatowa wpadł 45-latek, który jechał z 3 promilami alkoholu. Teraz będzie się tłumaczył przed sądem.

Do zdarzenia doszło 27 marca przed godziną 17 w miejscowości Gadki. Dyżurny bełchatowskiej policji otrzymał zgłoszenie, że został tam ujęty nietrzeźwy kierowca forda.

- Skierowani na miejsce zdarzenia policjanci zastali zgłaszających oraz mężczyznę wskazanego jako kierującego fordem. Świadkowie zdarzenia oświadczyli, że przejeżdżając między miejscowościami Gadki i Kobyłki zwrócili uwagę na osobówkę, której tor jazdy sugerował, że kierowca jest pijany. Ford jechał „ wężykiem”, od prawej do lewej krawędzi jezdni. Nagle wjechał na pobocze, a kiedy nie mógł się z niego wydostać, kierowca wyszedł z auta. Chwiejny krok mężczyzny jednoznacznie wskazywał, że jest kompletnie pijany. Świadkowie wezwali policję - informują mundurowi z KPP w Bełchatowie.

Okazało się, że 45-letni kierowca miał w organizmie 3 promile alkoholu. Funkcjonariusze zatrzymali jego prawo jazdy. Teraz grozi mu kara grzywny, zakaz kierowania pojazdami oraz kara pozbawienia wolności nawet do 2 lat.

Chcesz poinformować o trudnej sytuacji w twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Pisz do nas na: online@grupazpr.pl

Sonda
Czy więźniowie powinni pracować na swoje utrzymanie?
Ukrył zwłoki w kanapie