Ulica Czyżewskiego już przejezdna. Remont drogi na finiszu

i

Autor: Urząd Miasta w Bełchatowie

Ulica Czyżewskiego już przejezdna. Remont drogi na finiszu

2022-12-01 14:01

To z pewnością dobre wiadomości dla kierowców z Bełchatowa. Remontowany fragment ulicy Czyżewskiego, na odcinku od Staszica do Dąbrowskiego, został już oddany do ruchu. Nawierzchnia jest równa jak stół.

Remont objął fragment od ul. Staszica do Dąbrowskiego. Prace ruszyły na początku listopada. By roboty mogły przebiegać sprawnie, remontowany odcinek ul. Czyżewskiego został wyłączony z ruchu. Dzięki temu wykonawca mógł położyć masę asfaltową od razu na całej szerokości jezdni. 

- Czyżewskiego to jedna z ważniejszych i bardziej obciążonych ruchem ulic w tym rejonie Bełchatowa. Dlatego zależało nam na jak najszybszym zakończeniu prac. Po usunięciu starego asfaltu nie natrafiliśmy na żadne niespodzianki ani techniczne utrudnienia. Dzięki temu ruch na tę ulicę wraca wcześniej niż uzgodniliśmy z wykonawcą. Kierowcy mogą już jeździć po nowej, gładkiej nawierzchni. Trzeba jednak pamiętać, że drogowcom zostały jeszcze prace wykończeniowe – mówi wiceprezydent Bełchatowa Dariusz Matyśkiewicz.

Zamontowane zostaną jeszcze pionowe znaki drogowe, a także azyle w rejonie przejść dla pieszych. W planach są także punktowe naprawy nawierzchni chodników, montaż barierek i obróbka studzienek. Prace te jednak będą prowadzone przy otwartym ruchu, a informacje o trwających robotach drogowych są przy każdym z wlotów na ul. Czyżewskiego. Jak zapewnia wykonawca, całość ma być skończona zgodnie z umową, czyli w drugiej połowie grudnia.

Wszystkie prace kosztować będą miasto blisko 830 tys. zł. Połowę kosztów pokryje starostwo powiatowe.

Komunikacja miejska

Otwarcie remontowanego fragmentu oznacza także powrót emzetek na swoje stałe trasy. Autobusy linii nr 2, 4, 5, 6 i 7 kursują już według normalnego rozkładu jazdy.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z twojej okolicy!

Sonda
Czy Polska wygra z Francją?
Auto kobiety stoi w poprzek drogi. Nic nie można zrobić?