Kameralny bieg z ciekawymi nagrodami. Bełchatowska Piątka szyta na miarę już w tę niedzielę

i

Autor: Pixabay

Kameralny bieg z ciekawymi nagrodami. Bełchatowska "Piątka szyta na miarę" już w tę niedzielę

2021-10-11 16:11

„Piątka szyta na miarę” – to nazwa biegu ulicznego, który w najbliższą niedzielę, 17 października, odbędzie się w Bełchatowie. Zostało jeszcze trochę wolnych miejsc, więc organizatorzy czekają na zgłoszenia. Zapisy online prowadzone są do 13 października. Oprócz indywidualnej rywalizacji na 5 kilometrowej trasie, odbędzie się też Bieg Rodzinny na 2,5 km. Mogą w nim wystartować jedynie rodziny z dzieckiem.

"Piątka szyta na miarę", to bieg ulicami Bełchatowa na dystansie 5 km. Rywalizacja rozpocznie się w niedzielę, 17 października o godz. 11:00 na Placu Narutowicza, gdzie również znajdować się będzie linia mety. Jedna pętla trasy będzie liczyć 2,5 km, a więc, aby ukończyć rywalizację, trzeba będzie przebiec dwa okrążenia.Limit Biegu Ulicznego „Piątka szyta na miarę” wynosi 150 osób. Prawo startu mają osoby, które do dnia 17 października 2021 r. ukończą 16. rok życia. Opłata startowa będzie wynosić 35 złotych, a do najlepszych trafią puchary i nagrody finansowe. Zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn będzie prowadzona oddzielna klasyfikacja.

Pięć minut później na tę samą trasę biegową, ale na dystansie 2,5 km wyruszą trzyosobowe rodziny w ramach wydarzenia towarzyszącemu biegowi „Piątka szyta na miarę”. Jedno okrążenie będzie mogło pokonać maksymalnie 20 zgłoszonych drużyn. Bieg Rodzinny będzie polegał na tym, że mogą w nim wystartować jedynie rodziny z dzieckiem, a co najmniej jeden z członków zespołu, czyli rodzic musi być pełnoletni. Ponadto taka też osoba jest wyznaczona na kapitana drużyny. Rodziny chcące sprawdzić swoją biegową dyspozycję mogą to zrobić, ponosząc opłatę startową w wysokości 40 złotych. Prowadzona będzie klasyfikacja trzech najlepszych rodzin, ale puchar trafi do tej, która spisze się najlepiej.

Limit czasowy ukończenia obu biegów wynosi 50 minut. Biuro zawodów będzie umiejscowione na Placu Narutowicza od godz. 8:30 do godz. 10:00, gdzie będzie prowadzona weryfikacja zawodników i zostaną wydane pakiety startowe.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

W Bydgoszczy powstał nowy mural. Działa na środowisko jak 400 drzew!