Każdy głos ma znaczenie. W Bełchatowie trwa głosowanie na projekty w ramach budżetu obywatelskiego

i

Autor: Urząd Miasta w Bełchatowie

Każdy głos ma znaczenie. W Bełchatowie trwa głosowanie na projekty w ramach budżetu obywatelskiego

2023-08-31 7:31

Budżet obywatelski pozwala mieszkańcom decydować o tym na co wydać pieniądze. I z takiej możliwości mogą teraz skorzystać mieszkańcy Bełchatowa. Głosowanie potrwa do 10 września. Można to zrobić wyłącznie drogą elektroniczną.

Każdy z mieszkańców Bełchatowa może oddać głos na jeden projekt twardy i jeden miękki. Bełchatowianie do rozdysponowania mają 1 mln złotych,  w tym 900 tys. zł na tzw. projekty twarde i 100 tys. na projekty miękkie.

Dziękuję za wszystkie propozycje, które wpłynęły w tej edycji Budżetu Obywatelskiego. Jest to formuła, która daje możliwość bełchatowianom złożenia ważnych dla nich projektów, dotyczących ich najbliższej okolicy czy funkcjonowania miasta. To, które z wniosków będą realizowane, zależy wyłącznie od mieszkańców, dlatego zachęcam do głosowania i decydowania o tym, co będzie realizowane w przyszłym roku – podkreśla Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa. 

Bełchatowianie wybierają spośród 9 projektów. 7 z nich dotyczy inwestycji: budowy górek zjazdowych, dwóch nowych tężni, ekologicznego parku dla psów, dwóch placów zabaw i budowy chodnika.  W puli propozycji miękkich znalazły się dwie propozycje: „Bełchatowska Akademia Liderów” oraz „Zdrowy Bełchatów na PLUS”. Opisy wszystkich zakwalifikowanych projektów, a także formularz do głosowania znajduje się na stronie decydujemy.belchatow.pl.

Budżet Obywatelski - trwa głosowanie 

Głosować mogą jedynie mieszkańcy Bełchatowa, w tym osoby niepełnoletnie. Podobnie jak w roku ubiegłym, projekty można wybierać wyłącznie drogą elektroniczną. Wystarczy wejść na stronę glosujemy.belchatow.pl i przejść do głosowania. W celu zweryfikowania danych trzeba będzie wpisać nr PESEL oraz podać numer telefonu, na który otrzymamy kod weryfikacyjny. Z jednego telefonu możemy potwierdzić dane 5 osób, np. dzieci. Głosowanie zakończy się 10 września.

O tym, jakie projekty miasto Bełchatów zrealizuje w przyszłym roku, dowiemy się 15 września. Liczy się każdy głos.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w twojej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Pisz do nas na: online@grupazpr.pl

Sonda
Czy kiedykolwiek brałeś/aś udział w spotkaniach dyskusyjnych do BO?
Co lubi nasze serce i czym jest "rzeka życia"? Proste odpowiedzi naszej ekspertki.