Kierowca tira zatrzymał kompletnie pijaną kobietę, która jechała drogą krajową nr 74. Bełchatowianka wydmuchała ponad 3 promile

i

Autor: RR

Kierowca tira zatrzymał kompletnie pijaną kobietę. Bełchatowianka wydmuchała ponad 3 promile

2021-11-26 13:49

Jechała "wężykiem" po ruchliwej drodze i mogła doprowadzić do tragedii. Mowa o 34-letniej mieszkance Bełchatowa, która kompletnie pijana prowadziła samochód na drodze krajowej nr 74. Dalszą jazdę uniemożliwił jej 61-letni kierowca tira.

25 listopada przed godziną 13 dyżurny bełchatowskiej policji otrzymał zgłoszenie dotyczące ujęcia nietrzeźwej kierującej na drodze DK-74, w miejscowości Osina, na terenie gminy Kluki. Policjanci zastali na miejscu 61-letniego kierowcę ciężarówki, który przekazał im kluczyki od volkswagena.

- Oświadczył on, że podróżując drogą krajową zwrócił uwagę na jadącą przed nim osobówkę. Kierująca nią kobieta jechała "wężykiem", jej zachowanie na drodze jednoznacznie wskazywało, że jest nietrzeźwa. W takiej sytuacji natychmiast zareagował. Wyprzedził jej pojazd i bezpiecznie wyhamował. Podszedł do kierującej volkswagenem, a kiedy wyczuł od kobiety woń alkoholu zabrał kluczyki ze stacyjki, uniemożliwiając jej kontynuowanie jazdy i na miejsce wezwał policję. Mundurowi sprawdzili trzeźwość kierującej. Okazało się, że 34-letnia mieszkanka Bełchatowa miała w organizmie ponad 3 promile alkoholu - relacjonują policjanci z KPP w Bełchatowie. 

Kobieta straciła już swoje prawo jazdy. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oprócz wysokiej grzywny grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w twojej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Pisz do nas na: online@grupazpr.pl

Sonda
Czy mieliście kiedyś konflikt z prawem?
Bunt w ośrodku dla migrantów