Kierowcy mogą odetchnąć. Jedno z głównych skrzyżowań w centrum Bełchatowa znów przejezdne

i

Autor: Urząd Miasta w Bełchatowie

Kierowcy mogą odetchnąć. Jedno z głównych skrzyżowań w centrum Bełchatowa znów przejezdne

2021-12-16 16:15

Dobra wiadomości dla kierowców. Po miesięcznej przerwie drogowcy udostępnili do ruchu skrzyżowanie ulic Kwiatowej i 1 Maja w Bełchatowie. Jest warunkowo przejezdne, do czasu rozpoczęcia kolejnego etapu przebudowy ul. Kwiatowej.

Roboty ziemne na skrzyżowaniu ulic 1 Maja – Kwiatowa dobiegły końca. Ruch dla samochodów został wznowiony. Utrudnienia związane z koniecznością przeprowadzenia prac w tym rejonie trwały miesiąc.

Wykonano prace ziemne, niezbędne do prawidłowego przeprowadzenia całej inwestycji. Przede wszystkim dotyczyło to sieci i instalacji w tym wodno – kanalizacyjnej - informuje bełchatowski magistrat. Ruch w tym miejscu wznowiono warunkowo, do czasu rozpoczęcia kolejnego etapu przebudowy ul. Kwiatowej.

Zgodnie z umową wykonawca inwestycji na zakończenie przebudowy ulicy Kwiatowej ma czas do połowy przyszłego roku. A to oznacza, że kierowcy muszą się jeszcze uzbroić w dużą dawkę cierpliwości. 

Oprócz prac ziemnych robionych w samej ul. Kwiatowej, nowej jezdni, chodników i ścieżki rowerowej wyodrębniony zostanie również na skrzyżowaniu prawoskręt oraz zrobiona będzie nowa sygnalizacja świetlna. To w znaczny sposób ma ułatwić komunikację w tym rejonie. Będzie wykonane również nowe oświetlenie uliczne. 

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z twojej okolicy!  

Sonda
Czy hejter powinien usłyszeć zarzuty za groźby karalne?
Tak kot Iwan pomaga Jackowi Kurskiemu w pracy