Wybierz i zetnij pachnącą choinkę na święta. Nadleśnictwo Bełchatów czeka na chętnych

i

Autor: Pixabay

Wybierz i zetnij pachnącą choinkę na święta. Nadleśnictwo Bełchatów czeka na chętnych

2021-12-15 9:54

Odwiedź leśników, sam znajdź i zetnij swoją choinkę na święta. Nadleśnictwo Bełchatów zaprasza do wspólnego poszukiwania i wycinania wymarzonego drzewka prosto z lasu. Pierwsza akcja odbędzie się 18 grudnia, druga w dniach 22-23 grudnia.

Żywa choinka ma swój wyjątkowy klimat. Dobrze o tym wiedzą w Nadleśnictwie Bełchatów, gdzie nie tylko można kupić naturalne drzewko, ale też samemu je ściąć i zabrać prosto do domu. Taka możliwość będzie 18 grudnia w szkółce leśnej Borowiny oraz w dniach 22-23 grudnia w Leśnictwie Parzno. 

- Każdy wróci do domu nie tylko z pachnącą choinką, ale też pięknymi wspomnieniami, ponieważ na naszych plantacjach każdy sam wybiera sobie drzewko, ale też sam je wycina. To z pewnością dobra zabawa dla całych rodzin - mówi Magda Szczepaniak z bełchatowskiego nadleśnictwa, która podkreśla, że wystarczy wziąć ze sobą jedynie narzędzia, np. piłkę do drewna. 

Od leśników będzie można kupić, wyciąć i zabrać do domu trzy rodzaje drzewek: 

- choinkowa świerkowa do 2,5 m - 24,60 zł

- choinkowa świerkowa 2,5 - 5 m - 59,04 zł

- choinka świerkowa powyżej 5 m - 110,70 zł

Akcja odbędzie się w dwóch lokalizacjach. 18 grudnia w szkółce leśnej Borowiny (od godz. 9 - do wyczerpania zapasów), ale będzie tam tylko ok. 30 drzewek. Za to leśnicy szykują też ognisko z kiełbaskami. Zdecydowanie większy wybór będzie podczas drugiej akcji, czyli 22-23 grudnia w Leśnictwie Parzno. Tam można się zgłosić w godz. 8-14. 

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Sonda
Lubisz śpiewać kolędy?
Tworzenie ozdób świątecznych w duchu zero waste