Kierowcy na celowniku policji. Ruszyła akcja Boże Ciało 2023

i

Autor: KPP Bełchatów

Kierowcy na celowniku policji. Ruszyła akcja "Boże Ciało 2023"

2023-06-07 18:48

Rozpoczął się długi weekend, a to oznacza, że policja bierze pod lupę kierowców. Funkcjonariusze z całego kraju ruszyli już z działaniami "Boże Ciało 2023". Wzmożone kontrole potrwają do niedzieli, 11 czerwca.

Od 7 do 11 czerwca 2023 roku policjanci z całego kraju, w tym funkcjonariusze z grupy SPEED, prowadzić będą działania pod nazwą „Boże Ciało 2023”. Głównym celem jest zapewnienie bezpieczeństwa podróżującym, którzy w tym okresie będą przemierzać polskie drogi. 

Mundurowi skupiać będą swoją uwagę na kontroli prędkości pojazdów, sprawdzą też stan trzeźwości kierowców, skontrolują czy wszyscy w pojeździe używają pasów bezpieczeństwa, a także w jaki sposób przewożeni są najmłodsi pasażerowie. Sprawdzą również stan techniczny pojazdów, ich obowiązkowe wyposażenie, prawidłowe zamocowanie przewożonego ładunku czy bagaży. Będą reagować na wszystkie wykroczenia popełniane w ruchu drogowym, zwracając również uwagę na pieszych, rowerzystów i kierujących hulajnogami - informuje bełchatowska policja, która również będzie pilnować porządku na drogach regionu.

Stróże prawa zapewniają, że nie będzie taryfy ulgowej, więc lepiej mieć się na baczności. Nadmierna prędkość i brawura to niezmiennie jedne z głównych przyczyn wypadków i tragedii na polskich drogach. 

Uważajmy na siebie i na innych użytkowników dróg. 

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w twojej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Pisz do nas na: online@grupazpr.pl

Sonda
Czy jesteś zadowolony/a ze swojej wypłaty?
Rusza pociąg „Słoneczny” z Warszawy nad morze