Kierowcy z Bełchatowa odetchnęli z ulgą. Ulica Kwiatowa już otwarta!

i

Autor: RR

Kierowcy z Bełchatowa odetchnęli z ulgą. Ulica Kwiatowa otwarta!

2022-06-23 17:16

Na ten moment mieszkańcy Bełchatowa czekali długimi miesiącami, ale w końcu się doczekali. Po ponad rocznej modernizacji zakończyły się prace na ulicy Kwiatowej. Od dziś nowa droga jest już dostępna dla kierowców. Prace pochłonęły 5,5 mln złotych.

Zakończyła się kompleksowa przebudowa ulicy Kwiatowej. W ramach remontu ulica Kwiatowa zyskała nową nawierzchnię, a po jej wschodniej stronie wybudowane zostały chodnik i ścieżka rowerowa. Pojawiło się także nowe oświetlenie, a sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu z ul. 1 Maja została przebudowana. Dodatkowo na wspomnianej krzyżówce wydzielono prawoskręt z Kwiatowej w 1 Maja, co powinno zwiększyć jej przepustowość.

Prace rozpoczęły się w maju ubiegłego roku. Mieszkańcy musieli uzbroić się w duże pokłady cierpliwości, ale remont w końcu się zakończył. 

Po rozpoczęciu prac okazało się, że wykonawca napotkał wiele kolizji w infrastrukturze podziemnej, które każdy z gestorów kolejnych sieci – czy to naszych miejskich spółek, czy zewnętrznych firm komunikacyjnych - musiał najpierw usunąć. To łącznie z okresem pandemii i obowiązujących w czasie jej trwania obostrzeń spowodowało, że remont trwał dłużej, niż początkowo planowaliśmy – mówi wiceprezydent miasta Dariusz Matyśkiewicz. – Dlatego też dziękujemy wszystkim bełchatowianom, szczególnie mieszkańcom osiedli Wolność i Tysiąclecia oraz przedsiębiorcom, którzy przez ten czas mieli utrudniony dojazd do swoich domów i firm, za wyrozumiałość i cierpliwość – dodaje wiceprezydent.

Modernizacja kosztowała 5,5 mln zł. Większość tej kwoty pokryły środki z Funduszu Inwestycji Lokalnych oraz Funduszu Dróg. W kwestii sfinansowania pozostałej części kosztów miasto porozumiało się z powiatem, w którego to zarządzie pozostaje ul. Kwiatowa. Na przebudowę miasto wyłożyło 1 mln 380 tys. zł, powiat zaś 750 tys. zł.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Sonda
Czy regularnie uprawiasz sport?
Magda wybiegła na pasy zza autobusu. Potrącił ją samochód. Nagranie wbija w fotel