Pędził jak szalony w terenie zabudowanym. 45-latek słono za to zapłaci

i

Autor: KPP Bełchatów

Pędził jak szalony w terenie zabudowanym. 45-latek słono za to zapłaci

2022-06-23 16:57

Policjanci z bełchatowskiej grupy SPEED zatrzymali pirata drogowego, który w terenie zabudowanym pędził 130 km/h. 45-latek wpadł niedaleko Ruśca w powiecie bełchatowskim. Teraz czeka go przymusowa przerwa w prowadzeniu samochodu.

O tym, z jakimi konsekwencjami może spotkać się kierowca lekceważący przepisy ruchu drogowego, tym razem przekonał się 45-latek, który na drodze z ograniczeniem do 50 km/h pędził volvo z prędkością 130 km/h. 

21 czerwca policjanci z bełchatowskiej grupy SPEED kontrolując prędkość, z jaką poruszają się kierowcy, na drodze powiatowej 2311E, w miejscowości Prądzew na terenie gminy Rusiec, zmierzyli prędkość volvo. Okazało się, że kierujący nim 45-letni mieszkaniec powiatu pajęczańskiego w obszarze zabudowanym jechał z prędkością 130 km/h.

- W ten sposób przekroczył dopuszczalną prędkość aż o 80 km/h. Mężczyzna stracił uprawnienia do kierowania pojazdami na okres 3 miesięcy. Ponadto zgodnie z taryfikatorem został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 złotych i 10 punktami karnymi - informują funkcjonariusze z KPP w Bełchatowie. 

Policja cały czas apeluje o zdrowy rozsądek i więcej wyobraźni na drodze. Nadmierna prędkość to wciąż jedna z głównych przyczyn wypadków i tragedii na drogach. 

Masz dla nas ciekawy temat? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z twojej okolicy!

Sonda
Wybierasz się w tym roku na wakacje nad polskie morze?
Symulacja zderzenia lokomotywy z samochodem. Kampania Bezpieczny Przejazd