Kilkanaście godzin bez wody. Dlaczego doszło do awarii wodociągu na Przytorzu?

i

Autor: RR

Kilkanaście godzin bez wody. Dlaczego doszło do awarii wodociągu na Przytorzu?

2022-11-23 13:33

Przez kilkanaście godzin nie mieli w kranach wody. Mowa o mieszkańcach trzynastu bloków na osiedlu Przytorze w Bełchatowie, gdzie doszło do awarii wodociągu. Dziś około południa usterka została naprawiona. Nie zmienia to faktu, że stare rury w ziemi, nagryzione przez ząb czasu, znów dały o sobie znać.

Do awarii wodociągu doszło wczoraj wieczorem w rejonie ul. Reymonta. Przez kilkanaście godzin wody nie mieli mieszkańcy: ul. Reymonta - bloki nr 1, 2, 3, 4, 6, ulicy Paderewskiego - bloki nr 1, 2 i 4 oraz ulicy Energetyków - bloki nr 4, 6, 8, 10 i 12. Problem dotyczył też dwóch przedszkoli. W kilku miejscach ustawiono beczkowozy.

Prace związane z usuwaniem usterki rozpoczęły się dziś w godzinach porannych. 

- Mieliśmy do czynienia z dosyć poważną awarią, bo to ważne zasilanie tego osiedla. Na szczęście jest też drugie, od strony kościoła, dzięki czemu większość mieszkańców Przytorza miała wodę. Planujemy zamontować zasuwę dzielną, aby w razie kolejnych tego typu awarii ograniczać zamykanie tylu bloków - mówi Andrzej Karwacki, kierownik działu technicznego w spółce Wod-Kan. 

Co mogło być przyczyną awarii? 

- Te rury mają już ponad 30 lat, są osłabione i pękają. Trzeba mieć alternatywę, żeby zawsze z innej strony można było zasilać mieszkańców - dodaje przedstawiciel spółki.  

Wtorkowa awaria została już usunięta i mieszkańcy części osiedla Przytorze mają już dostęp do bieżącej wody. 

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z twojej okolicy!

Sonda
Czy czujesz się na swój wiek?
Ogrzewanie hybrydowe, czyli kilka źródeł ciepła w domu bez smogu. Warto?