Kłusownicy w rękach policji z Bełchatowa. Zgubiły ich pozostawione ślady

i

Autor: KPP Bełchatów

Kłusownicy w rękach policji z Bełchatowa. Zgubiły ich pozostawione ślady

2022-12-07 14:23

Zarzuty kłusownictwa i uśmiercenia zwierząt dla dwóch kłusowników spod Bełchatowa. Mężczyźni w wieku 60 i 64 lat wpadli, bo na miejscu zdarzenia zostawili ślady butów i opon roweru. Grozi im kara do 5 lat więzienia.

3 grudnia dyżurny bełchatowskiej policji otrzymał informację o sarnie uwięzionej we wnykach, którą uwolniły przypadkowe osoby. Zdarzenie miało miejsce w lesie w miejscowości Wygiełzów na terenie gminy Zelów. Świadkowie zdarzenia wskazali funkcjonariuszom miejsce przestępstwa. Oświadczyli jednocześnie, że zabezpieczyli też narzędzie przestępstwa. W tej sytuacji na miejscu pojawiła się grupa dochodzeniowo-śledcza. Wykonując oględziny śledczy w obrębie miejsca zdarzenia ujawnili i zabezpieczyli ślady podeszwy obuwia oraz opon roweru.

- Po blisko 3 kilometrach wędrówki ślady doprowadziły policjantów do posesji w której zamieszkiwał 64-latek, jednak mężczyzna wszystkiemu zaprzeczył. Szybko okazało się, że kłamał. Podczas przeszukania jego posesji policjanci między innymi znaleźli poporcjowane fragmenty mięsa. Natomiast przekopując ściernisko przed budynkiem ujawnili części ciała zwierzyny. W tej sytuacji mężczyzna został zatrzymany - informują policjanci z KPP w Bełchatowie. 

Ślady opon roweru doprowadziły mundurowych do miejsca zamieszkania kolejnego sprawcy.

- W domu 60-latka policjanci ujawnili i zabezpieczyli dwie misy poporcjowanego mięsa. Znaleźli i zabezpieczyli również buty, których protektor na podeszwie odpowiadał temu zabezpieczonemu na miejscu - dodają funkcjonariusze. 

Na podstawie zgromadzonego w sprawie materiału dowodowego mężczyźni usłyszeli zarzuty przestępstw z ustawy Prawo Łowieckie i z Ustawy o ochronie zwierząt. Odpowiedzą za zakładanie urządzeń przeznaczonych do chwytania lub zabijania zwierząt, za posiadanie zwierzyny leśnej jako osoba nieuprawniona do polowania oraz za uśmiercenie zwierząt. Za kłusownictwo grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Zabijanie zwierząt z naruszeniem przepisów to przestępstwo zagrożone karą do 3 lat więzienia.

Chcesz poinformować o trudnej sytuacji w twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy! Pisz do nas na: online@grupazpr.pl

Sonda
Czy taka zabawa jest bezpieczna?
Policjanci weszli do płonącego pustostanu po bezdomnego