Zelów: 41-latek jechał slalomem. Wydmuchał blisko 3 promile

i

Autor: KPP Bełchatów

Zelów: 41-latek jechał slalomem. Wydmuchał blisko 3 promile

2022-12-07 8:05

Skrajną nieodpowiedzialnością wykazał się 41-latek, który kompletnie pijany jechał ulicami Zelowa. Dalszą jazdę uniemożliwił mu przypadkowy świadek. Teraz kierowca będzie się gęsto tłumaczył przed sądem.

Niebezpieczna sytuacja miała miejsce 5 września tuż przed godziną 17 na ulicy Sienkiewicza w Zelowie. Policjanci wezwani na miejsce zdarzenia ustalili, że przypadkowy świadek zwrócił uwagę na jadący slalomem samochód marki Renault Koleos.

- Kierowca tego auta miał problem z utrzymaniem prawidłowego toru jazdy. W tej sytuacji interweniujący mężczyzna podszedł do pojazdu, który zatrzymał się na parkingu. Kiedy poczuł od kierowcy woń alkoholu, wyłączył silnik samochodu i wyciągnął kluczyki ze stacyjki. W ten sposób uniemożliwił mu dalszą jazdę. O zaistniałej sytuacji świadek powiadomił policję. Mundurowi ustalili, że samochodem kierował 41-letni mieszkaniec Zelowa. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał w organizmie blisko 3 promile alkoholu - relacjonują bełchatowscy funkcjonariusze. 

Mężczyzna stracił już swoje uprawnienia do kierowania pojazdami. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności i surowe konsekwencje finansowe.

Mieszkańcowi powiatu bełchatowskiego serdecznie dziękujemy za reakcję na zagrożenie i godną naśladowania postawę - dodają stróże prawa.

Masz dla nas ciekawy temat? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z twojej okolicy.

Sonda
Czy chciałbyś śnieg na Boże Narodzenie?
Radny próbował zamurować wejście do Urzędu Miasta Łodzi