Kolejna ulica w Bełchatowie będzie remontowana. Kierowców czeka w wakacje drogowy armagedon

i

Autor: Urząd Miasta w Bełchatowie

Kolejna ulica w Bełchatowie będzie remontowana. Kierowców czeka w wakacje drogowy armagedon

2024-07-11 10:48

W przyszłym tygodniu ruszą roboty drogowe na ulicy Goetla. Chodzi o odcinek od ronda Hallera do skrzyżowania z ulicą Piotrkowską. Jeszcze w lipcu drogowcy wejdą na Staszica i Armii Krajowej. To oznacza, że w tej części miasta będzie wiele utrudnień dla zmotoryzowanych.

Jak zapowiada wykonawca, remont ulicy Goetla ma się rozpocząć w środę 17 lipca. Prezydent Bełchatowa Patryk Marjan podkreśla, że termin ten jest nieprzypadkowy.

Chcieliśmy zgrać termin tego remontu z robotami, które aktualnie trwają na ulicy Piotrkowskiej i są związane z kolejnym etapem budowy wschodniej obwodnicy naszego miasta. Dzięki temu mamy nadzieję, że maksymalnie skrócimy dyskomfort związany z podróżowaniem w tym rejonie miasta. Już dziś przepraszamy za wszelkie niedogodności i utrudnienia, jakie w tym czasie mogą mieć kierowcy. Jednak proszę pamiętać, że te remonty prowadzimy właśnie z myślą o bełchatowianach. Wierzymy, że po zakończeniu prac mieszkańcy będą zadowoleni z efektów tych inwestycji – tłumaczy prezydent Marjan.

Na ulicy Goetla od ronda Hallera do skrzyżowania z ul. Piotrkowską drogowcy będą mieć sporo do zrobienia. Zaczną od przebudowania tzw. hopki, czyli uskoku jezdni, którzy stwarzał niebezpieczeństwo dla kierowców. Później zajmą się pracami związanymi z wymianą nawierzchni. Najpierw sfrezują stary, zniszczony asfalt. Następnie przyjdzie kolej na ułożenie siatek wzmacniających. To ważny element prac, ponieważ wspomniane siatki mają za zadanie zapobieganie pękaniu nowej nawierzchni. W dalszej kolejności drogowcy położą warstwę wyrównującą oraz wyregulują studzienki.

Na czas robót wykonawca wprowadzi tymczasową organizację ruchu. Zgodnie z nią w rejonie prowadzonych robót ruch odbywać się będzie wahadłowo.

Remont ulicy Goetla to jedno z zadań, jakie miasto realizuje w ramach dużego zadania pn. „Budowa i modernizacja infrastruktury drogowej na terenie Miasta Bełchatowa”. W kolejnych tygodniach drogowcy zajmą się także nawierzchnią na ulicy Staszica (od skrzyżowania z ul. Czyżewskiego do skrzyżowania z ul. Armii Krajowej/Goetla) oraz na Armii Krajowej (od skrzyżowania z ul. Wojska Polskiego do skrzyżowania z ul. Goetla/Staszica).

Tegoroczne lato da popalić kierowcom, bo już dawno nie było tylu remontów na terenie miasta. Gdzie aktualnie trwają prace i gdzie planowane są kolejne? Prezentuje to znajdująca się poniżej mapka.  

Kolejna ulica w Bełchatowie będzie remontowana. Kierowców czeka w wakacje drogowy armagedon

i

Autor: Urząd Miasta w Bełchatowie
Sonda
Składka zdrowotna powinna być:
Polski robot debiutuje w Paryżu! Juliusz Sabak | CNC#16