Kolejna zmiana organizacji ruchu na ulicy Budryka. Ruszył drugi etap przebudowy

i

Autor: Urząd Miasta w Bełchatowie

Kolejna zmiana organizacji ruchu na ulicy Budryka. Ruszył drugi etap przebudowy

2023-01-24 14:01

Na osiedlu Binków wprowadzono kolejną tymczasową organizację ruchu. Fragment ulicy Budryka między świętej Barbary i Mioceńską został wyłączony z ruchu. To w związku z II etapem przebudowy ulicy Budryka.

Miasto rozpoczęło drugi etap przebudowy ulicy Budryka. W związku z tym we wtorek, 24 stycznia, na kolejnym odcinku Budryka - tym razem od ul. św. Barbary do Mioceńskiej - wprowadzona została tymczasowa organizacja ruchu. 

Największa drogowa inwestycja ostatnich lat, czyli przebudowa ul. Budryka oraz siedmiu innych ulic na Binkowie, wchodzi w kolejną fazę. Ponieważ zakres robót jest ogromny, miasto podzieliło je na etapy.

Chcemy to tak skoordynować, aby nie było zbyt wielkich utrudnień dla mieszkańców. Zdajemy sobie sprawę, że przy tak dużej inwestycji mogą pojawiać się trudności – tłumaczy wiceprezydent Bełchatowa Dariusz Matyśkiewicz. – Dlatego też w rejonie trwających robót wprowadzamy tymczasową organizację ruchu. Prosimy kierowców jeżdżących na Binkowie, aby zwracali uwagę na zmieniające się znaki drogowe – dodaje wiceprezydent Matyśkiewicz.

Teraz wykonawca zajmie się kolejnym odcinkiem ul. Budryka. Mowa o fragmencie między ul. św. Barbary a Mioceńską. Drugi etap prac obejmie wykonanie sieci kanalizacji deszczowej, sanitarnej, wodociągowej, teletechnicznej i elektrycznej. Następnie wykonawca zajmie się robotami drogowymi. Chodzi tutaj o położenie warstwy stabilizacji i podbudowy, potem zaś wylanie trzech warstw asfaltu. Później przyjdzie czas na prace brukarskie, czyli wykonanie chodników, ścieżek rowerowych, parkingów i zatok autobusowych, a także montaż oświetlenia ulicznego.

Przypominamy także, że nadal obowiązuje zmieniona organizacja ruchu od Staszica do św. Barbary. Mieszkańcy m.in. bloków przy ul. Budryka mogą swoje samochody zostawiać na parkingu przy ul. Goetla.

Przebudowa ulic na Binkowie prowadzona jest jednocześnie w kilku rejonach osiedla. Na fragmencie ul. Budryka od Staszica do św. Barbary wykonawca ukończył już roboty instalacyjne. W najbliższym czasie zajmie się samą ulicą. Z kolei na ulicach Krzemowej, Solnej, Perłowej, Granitowej i Agatowej układane są chodniki. Natomiast na Złotej, Rubinowej, Kiepury, ulicy bez nazwy, Jurajskiej, Dolomitowej i św. Kingi trwają roboty instalacyjne.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z twojej okolicy!

Sonda
Czyścisz regularnie swój laptop?
500+ do likwidacji? Politycy komentują