Po paszport do Bełchatowa. Punkt wraca po 16 latach

i

Autor: Starostwo Powiatowe w Bełchatowie

Po paszport do Bełchatowa. Punkt wraca po 16 latach

2023-01-23 16:17

Po 16 latach przerwy znów można wyrobić paszport w Bełchatowie. Punkt będzie otwarty dla mieszkańców od wtorku, 24 stycznia. Do tej pory po ten dokument trzeba było jechać do Łodzi lub Piotrkowa Trybunalskiego.

Od wtorku, 24 stycznia w Bełchatowie będzie można wyrobić paszport. Terenowy Punkt Paszportowy Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego w Bełchatowie mieści się w budynku przy ulicy Czaplinieckiej 96, gdzie funkcjonuje także Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności.

- Spełniliśmy oczekiwania mieszkańców, by ten punkt był na terenie naszego powiatu, by nie musieli dojeżdżać do Piotrkowa czy do Łodzi. Już w marcu ub. roku złożyłam pierwszy wniosek o utworzenie punktu paszportowego do pana wojewody, odbyłam kilka spotkań i od samego początku był ogromna przychylność. Dziękuję wszystkim, którzy wsparli tę inicjatywę. Od jutra mieszkańcy powiatu bełchatowskiego mają do dyspozycji punkt paszportowy w Bełchatowie, dzięki czemu zaoszczędzą czas i pieniądze – podkreślała Dorota Pędziwiatr, starosta bełchatowski. 

- Ten punkt paszportowy jest bardzo potrzebny. Tylko w województwie łódzkim w ub. roku wydano 120 tysięcy paszportów. Możemy się spodziewać, że w bełchatowskim punkcie tych paszportów będzie wydawanych ok. 6 tysięcy rocznie. By złożyć wniosek, wystarczy przyjść tutaj z dowodem osobistym i zdjęciem, a reszta będzie wprowadzona drogą elektroniczną – mówił wicewojewoda łódzki, Karol Młynarczyk.

Punkt paszportowy będzie czynny od poniedziałku do piątku w godz. 7.30 - 15.30, a we wtorki w godz. 9-17.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z twojej okolicy!

Sonda
Zapłaciłbyś/zapłaciłabyć 18 złotych za pączka Magdy Gessler?
Próbował ukraść rower sprzed łódzkiej katedry. Wpadł na gorącym uczynku