Kolejne auto wyrusza z Bełchatowa na front w Ukrainie. Będzie służyło żołnierzom w Bachmucie [AUDIO]

i

Autor: Facebook/Mateusz Broncel

Kolejne auto wyrusza z Bełchatowa na front w Ukrainie. Będzie służyło żołnierzom w Bachmucie [AUDIO]

2023-03-15 13:40

Na apel ukraińskiego żołnierza zareagowali błyskawicznie. Z Bełchatowa do Bachmutu wyjedzie dziś samochód do zadań specjalnych - będzie służył naszym wschodnim sąsiadom na froncie w walce z rosyjskim agresorem. To kolejny pick-up z napędem na cztery koła, który udało się kupić dzięki ogólnopolskiej zbiórce.

We wtorek został zaprezentowany lokalnych dziennikarzom, a dziś wyrusza w daleką drogę, a konkretnie do Bachmutu. Mowa o kolejnym samochodzie, który trafi do żołnierzy ukraińskich walczących z rosyjskim najeźdźcą. Dzięki internetowej zbiórce udało się kupić pick-upa z napędem na cztery koła. Pojazd ma militarny kamuflaż, a do Bachmutu ma dotrzeć do końca tego tygodnia.

- Życzenie było takie, aby to był właśnie pick-up. Takie auto służy też do przewozu broni. My nie kupujemy samochodów pięknych, tylko na front - mówi Marta Małecka z fundacji Be A Hero. 

Do akcji po raz kolejny włączyli się też wolontariusze z Bełchatowa, na czele z Mateuszem Bronclem z portalu WarNews.pl

- Pojazd trafi do Wasyla z Bachmutu, który zwrócił się do nas o pomoc. Mamy nadzieję, że będzie służył ukraińskim żołnierzom - dodaje bełchatowianin. 

Więcej w materiale Radia Eska Bełchatów:

Z Bełchatowa do Bachmutu jedzie kolejne auto. Posłuchaj wypowiedzi organizatorów akcji

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w twojej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Pisz do nas na: online@grupazpr.pl

Sonda
Czy Polacy powinni mieć łatwiejszy dostęp do broni?
Iga Świątek beszta rosyjską tenisistkę