Kolejny sukces zawodnika BKL-u. Jakub Bracki został mistrzem Polski do lat 20 w trójskoku [AUDIO]

Autor: BKL Bełchatów

2022-02-16 11:48

Jest szybki, skoczny, pewny siebie i głodny kolejnych sukcesów. Mowa o 18-letnim Jakubie Brackim z Bełchatowskiego Klubu Lekkoatletycznego, który został mistrzem Polski do lat 20 w trójskoku. Jest jedynym trójskoczkiem w Polsce w tej kategorii wiekowej, który w tym roku pokonał barierę 15 metrów.

Informowanie o sukcesach młodych sportowców to dla nas czysta przyjemność. Jakub Bracki, zawodnik Bełchatowskiego Klubu Lekkoatletycznego, zdobył złoty medal podczas PZLA Halowych Mistrzostw Polski U18 i U20 w Rzeszowie. Był bezkonkurencyjny. W rozgrywanych 11-13 lutego halowych mistrzostwach Polski skoczył 14,92 m, co zapewniło mu najwyższe miejsce na podium. Drugi zawodnik w konkursie osiągnął 14,43 m.

- Jakub w tym roku jako jedyny trójskoczek w Polsce w tej kategorii pokonał barierę 15 metrów (rekord życiowy 15,21 m). Być faworytem zawsze jest trudno. Duża presja otoczenia wynikająca z poprzednich tytułów mistrzowskich sprawiła, że ten konkurs z pespektywy mentalnej nie był dla Jakuba łatwy. Dlatego zasługuje on na ogromny podziw za to, że to udźwignął i pokazał nie tylko wysoką sportową klasę, ale i swoje fenomenalne przygotowanie psychiczne - chwali swojego podopiecznego trener BKL-u Łukasz Mantyk. Aktualnie Jakub Bracki jest 4. zawodnikiem w Polsce w trójskoku, wliczając seniorów.

Teraz przed Kubą kolejne wyzwania, nie tylko sportowe. W marcu zmierzy się z najlepszymi seniorami w naszym kraju na mistrzostwach Polski w Toruniu. A za kilka miesięcy przystąpi do matury. Już teraz trzymamy za niego kciuki, na obu frontach.

Czy złoty medal był dla niego niespodzianką? Na kim się wzoruje? Dlaczego nie chce zaniedbywać nauki? Poznajcie bliżej Jakuba Brackiego z BKL-u, najlepszego młodego trójskoczka w Polsce.